fbpx

Originálne darčeky z peňazí: ako kreatívne darovať bankovky novomanželom?

Ak sa chystáte na svadbu, potom vás určite trápi otázka, aký by mal byť svadobný dar. Ak neviete, čo by sa páru mohlo páčiť alebo páčiť, originálne darčeky z peňazí určite neurazia. Nepochybne však viac poteší, ak sú peniaze darované kreatívne, než obvyklým nudným spôsobom v obálke. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako môžete darovať peniaze jednoduchým a zábavným spôsobom.

Pripravte si dáždnik

Budúci manželia a svadobní hostia väčšinou túžia po krásnom jasnom počasí v ich výnimočný deň a často naň nemajú pripravený najvhodnejší dresscode. Nie vždy to však vyjde a príde dážď, ale znamená to šťastie na svadbe. Ak chcete šťastie pre novomanželov, nemusíte sa spoliehať na počasie. Môžete pre nich vytvoriť originálny darček. Stačí zviazať bankovky do ruličiek a pomocou šnúrok ich priviazať na vnútornú stranu dáždnika do špice. Pri otvorení tak vytvoríte očarujúci dojem kvapiek dažďa a navyše zabezpečíte páru šťastie v ich vzťahu, a navyše ich potešíte peňažným darom.

Mladomanželia môžu na oplátku pripraviť darčeky pre svadobčanov!

Netradičná maľba

Vymyslieť originálne darčeky z peňazí sa môže zdať ako hračka, ale nakoniec to naozaj nie je také ťažké. Ďalšou možnosťou je vložiť peniaze do originálneho obrazu. Budete potrebovať len niekoľko bankoviek a rámik na fotografie. Potom stačí vymyslieť motív, ideálne taký, ktorý je páru blízky, môžu to byť ich iniciály, dátum svadby alebo čokoľvek iné, čo ich spája. Kreativite sa medze nekladú, týmto jednoduchým spôsobom môžete rýchlo vytvoriť výnimočný darček pre novomanželov.

Hľadanie pokladu

Ak nechcete len tak odovzdať darček, môžete vyskúšať tento zábavnejší spôsob. Budete potrebovať drevenú truhlicu. Podľa veľkosti truhlice do nej pridajte piesok, mušle a kamene a nakoniec bankovky a mince. Ak chcete, aby bolo všetko zaujímavejšie, premyslite si miesto na svadbe, kde túto truhlicu ukryjete. Potom stačí vytvoriť jednoduchú mapu, ktorú odovzdáte novomanželom. O nájdenie darčeka sa potom postarajú sami. Okrem toho ich môžete potešiť zábavou, pripravili pre vás aj hry na svadbu!

Originálne darčeky z peňazí – origami

Ak máte veľa trpezlivosti, skvelou možnosťou je poskladať bankovky do origami. Môžete si vybrať akýkoľvek motív, ktorý je novomanželom blízky alebo ktorý sa vám jednoducho páči. Potom stačí nájsť návod na internete a začať skladať. Najlepšie je vybrať si z motívov zvierat. Ak však nemáte veľa skúseností so skladaním origami, vyberte si čo najjednoduchší motív. Skvelým príkladom sú labute, motýle a ryby. Pri skladaní je dôležité dávať pozor, aby ste bankovky nepotrhali.

Vytvorte ďakovný list pre svojich hostí za účasť na svadbe!

Odovzdávanie peňazí sa dá uskutočniť rôznymi spôsobmi, takže sa rozlúčte s fádnou obálkovou metódou. Namiesto toho popustite uzdu svojej kreativite a skúste z peňazí vyrobiť originálne darčeky. Ak ste nevesta alebo ženích, môžete svojich hostí pred svadbou povzbudiť správnym smerom tým, že im dáte kartičky so žiadosťou o darček. Či už to bude jeden z vyššie uvedených spôsobov, alebo vymyslíte vlastný, ktorý obdarovaný pár ocení.