fbpx

Darčeky pre svadobných hostí – čo pripraviť pre dospelých a čo pre deti?

Ak sa nechystáte mať svadbu bez rodiny a len so svedkami, môžete si byť istí, že na svadbe nebudú chýbať dary. Väčšina z nich bude, samozrejme, pre čerstvých novomanželov, kde je vhodné očakávať najviac peňažných darov, buď klasicky v obálke, alebo nejako originálne zabalených. Pri plánovaní svadby by ste však rozhodne nemali zabudnúť pripraviť nejakú pozornosť na oplátku. Jednou z možností je pripraviť pre hostí klasické svadobné pozornosti alebo môžete vymyslieť vlastné darčeky pre svadobných hostí.

Darčeky alebo láskavosti?

Svadba je krásny okamih, a keď k tomu pripočítame dopravu na ňu, samotné prípravy a následnú regeneráciu, je to vždy udalosť na celý víkend. A hoci všetci vaši hostia budú radi, že prišli na vašu svadbu, je dobré poďakovať im formou malého darčeka za to, že s vami strávili tento deň.

Môžete dokonca darovať vlastné svadobné cukrovinky!

Ale čo im dať, aby boli naozaj šťastní? Dve najbežnejšie možnosti sú. Druhým je rozdávanie alebo akékoľvek iné dary pre svadobnú hostinu. Pohostenie je najčastejšie nejaký svadobný koláč, cukrovinky alebo iné občerstvenie po svadbe. Keďže väčšina hostí na svadbe si niečo želá, od tohto zvyku sa upúšťa. Každý má rád niečo iné. Nevesta a ženích preto čoraz častejšie prichádzajú s niečím novým, čo na hostí zapôsobí a zároveň im pripomenie, odkiaľ ich dar pochádza.

Náš tip: Na svadbe zvyčajne zostane nejaké jedlo, takže si môžete pripraviť krabičky s pohostením. Som si istý, že nikto z hostí sa neurazí a vezme si nejaké občerstvenie. Je to lepšie, ako keby ste ju premrhali.

Aké darčeky pripraviť pre svadobných hostí

Ale aké darčeky pripraviť pre hostí, aby boli šťastní? Tu musíte uvažovať väčšinovo a univerzálne. To znamená, že takmer každý môže byť s darčekom spokojný. Čo sa teda ponúka?

Pripravte si aspoň trochu kreatívne darčeky!

Svadobné víno

Pravdepodobne najbežnejšia forma daru. Víno, ktoré má na etikete pripomienku vašej svadby. Nie je veľmi drahé, ľahko sa prepravuje a skladuje a jedného dňa si vaši hostia určite otvoria víno doma a pri jeho pití si spomenú na vašu svadbu. Alkohol na svadbu si môžete vybrať aj tak, že pri objednávke uvediete víno, ktoré dávate ako dar.

Čokolády a sladkosti

Aj keď si myslíme, že víno medzi darčekmi pre svadobných hostí vyhráva na plnej čiare, určite sa oplatí zvážiť aj čokoládu alebo iné sladkosti. Aj tie sa dnes dajú vytlačiť na mieru a je pravdepodobné, že väčšina hostí bude mať pri odchode zo svadby väčšiu chuť na čokoládu ako na víno.

Svadobné nádoby

Skleničky na zaváraniny sa často používajú na svadbách ako dekorácie, ale môžete ich použiť aj na balenie svadobných výslužiek. Najmä ak máte v rodine niekoho, kto dokáže pripraviť skvelé pochúťky, ktoré sa dajú zavárať do pohárov. Potom je jedno, čo si vyberiete, môže to byť med, paštéta alebo čokoľvek iné. V skutočnosti majú konzervy tú výhodu, že ak ich ozdobíte látkou, budú vyzerať krásne.

Polievkové misy sú skvelé na svadbu vo vidieckom štýle!

Darčeky pre najmenších

Ak sa vaša svadba neriadi striktne pravidlami „len pre dospelých“, pravdepodobne budete musieť pripraviť niekoľko darčekov aj pre deti. Z vína nebudú nadšení, a ak nechcete ich rodičom urobiť krutú cestu autom domov, rozhodne odporúčame, aby ste na ne nezabudli.

Každé dieťa sa poteší sladkostiam, to je takmer samozrejmé. Rodičia však najviac ocenia, ak ich dokážete zabaviť nejakým darčekom, ideálne na tak dlho, kým zaspia. Môžete pre nich pripraviť napríklad omaľovánku so svadobnou tematikou alebo vytvoriť jednoduchú krížovku, ktorej odpovede budú súvisieť s vašou svadbou.

Kedy a ako dávať darčeky?

Darčeky sa najčastejšie rozdávajú hosťom po skončení svadby, keď hostia opúšťajú miesto konania a idú každý svojou cestou. Ak máte na svadbe viac ako 40 hostí, určite nebudete mať šancu rozlúčiť sa so všetkými. Niekto odíde skoro ráno alebo napríklad budete musieť riešiť iné povinnosti.

Darčeky pre svadobných hostí

Preto je dobré pripraviť si nejaké stanovište, o ktorom viete, že okolo neho bude musieť každý hosť prejsť. Tu pre nich môžete pripraviť darčeky, aby si ich mohli prípadne vziať sami. A ak predpokladáte, že sa večierok na vašej svadbe pretiahne dlho do noci, môžete im pridať aj vodu a tabletku proti bolesti hlavy. Ocenia to.