fbpx

Strieľanie konfiet na svadbe: Obľúbená dekorácia nielen na svadobný obrad

Strieľanie konfiet na svadby sa stáva čoraz obľúbenejším doplnkom. Je to totiž veľmi efektná dekorácia, ktorá vám určite poskytne nezabudnuteľné spomienky na váš veľký deň. Konfety môžete použiť ľubovoľným spôsobom, ich použitie, tvar a farba môžu byť rôzne, takže je len na vás, čo si vyberiete.

Konfety namiesto ryže

Veľmi starou a obľúbenou tradíciou na svadbách je hádzanie ryže na nevestu a ženícha. Toto riešenie však nie je veľmi praktické. Malé zrnká ryže sa môžu dostať všade, takže ich budete vyberať z účesu, kytice a spod šiat. Okrem toho môže ryža kvôli obsahu škrobu zanechať na tmavom obleku ženícha svetlé škvrny. Hoci ide o starodávny zvyk, nie vždy je dobré sa k nemu uchyľovať. Namiesto toho môžete na svadbe použiť len vystrelené konfety – obľúbenú svadobnú výzdobu takmer každej nevesty. Získate tak jednoduché a očarujúce riešenie, ktoré urobí celú udalosť zábavnejšou a nemusíte sa obávať neporiadku a následného upratovania.

Streľba konfiet na svadbu

Strieľanie konfiet sa stalo alternatívou k hádzaniu ryže, takže symbolika stále zostáva. Ryža má znamenať plodnosť, preto sa hádže, aby sa želalo veľa detí. Pre niektorých však táto svadobná tradícia nemusí byť príjemná, a preto je alternatívou konfety. Tie slúžia aj ako dekoratívny prvok, vďaka ktorému budú vaše svadobné fotografie netradičné.

Konfety sa na svadbe najčastejšie používajú v okamihu, keď svadobčania opúšťajú obradnú sieň. Výsledný efekt vám poskytne krásne spomienky, pretože konfety sú naozaj pôsobivé. To však neznamená, že ich môžete použiť len raz alebo len pri odchode z obradu. Naopak, nemusíte ich vôbec šetriť. V skutočnosti ich môžete použiť aj počas prípitku alebo neskôr večer počas oslavy. Je na vás, aby ste sa rozhodli, koľko konfiet vám bude stačiť.

Nezabudnite však, že všetko je potrebné potom dôkladne vyčistiť. Je to oveľa jednoduchšie ako čistiť ryžu, ale stále je v nej veľa malých kúskov, ktoré treba pozbierať.

Návod na použitie
Použitie konfiet nie je vôbec zložité, takže sa nemusíte obávať. Môžete ho natáčať bez akejkoľvek predchádzajúcej prípravy. Po vybalení samotnej trubice s konfetami z obalu nájdite stranu, na ktorej sú zobrazené šípky na kanóne. Tie vám neskôr ukážu, ktorým smerom sa máte otočiť. Keď sa otočíte v smere šípok, z dlhšej strany tuby vyletia jednotlivé konfety. Dosah sa líši podľa veľkosti, ale zvyčajne sa pohybuje od piatich do desiatich metrov. Čím väčšie delo máte, tým väčší dostrel (a viac konfiet) môžete očakávať.

Strieľanie konfiet by nemalo chýbať na žiadnej správnej párty. Na trhu nájdete naozaj rôzne farby a typy, takže určite nájdete tie správne pre svoje účely. Či už chcete romantické červené srdiečka, jemné strieborné stuhy alebo niečo úplne iné.