fbpx

Hudba k oltáru: 7 nápadov pre odvážlivcov

Príchod ženícha, svedkov, družičiek a v neposlednom rade nevesty. Začiatok obradu je prakticky vždy rovnaký. Emócie začínajú pôsobiť nielen na rodičov a svadobčanov, ale aj ženích s nevestou sú často na omdletie a svedkovia možno rozmýšľajú nad svojím neskorším príhovorom. Ku každému takémuto obradu a nástupu naň je potrebné vybrať aj takú hudbu, ktorá bude charakterizovať hlavných aktérov. Ale čo ak ste recesisti? Trúfli by ste si na niečo odvážneho, niekedy až kontroverzného? Aj taká môže byť hudba k oltáru.

Star Wars Imperial March

Či máte Hviezdne vojny radi, alebo nie, túto melódiu poznáte určite. Hudba, ktorá je neodmysliteľne spojená so zákerným Darthom Vaderom, má presné tempo pochodu, ktorý je ale skôr vojenského než svadobného charakteru, ale zaujme bez debát. Postaral sa o ňu John Williams, získal za ňu Oscara a jeho melódie môžete poznať aj z filmov ako Čeľuste, E. T., alebo Chyť ma, ak to dokážeš. Hudba k oltáru z inej galaxie je jasná voľba pre fanúšikov Star Wars!

YouTube video

Kočka

Song od skupiny Elán perfektne vystihuje vyznanie muža o kráse ženy, ktorú miluje. „Si krajšia než obloha nočná, než modlidba na kolenách…to sú slová piesne, ktorú naspieval úspešný spevák Jožo Ráž. Aj keď pesnička vznikla v roku 1994, jej text dokáže aj dnes zohriať srdce každej ženy. No, čo môže byť krajšie ako si ju vychutnať počas vášho veľkého dňa.

Je to mačka! Toto môže byť komentár k vašim svadobným šatám!

YouTube video

S tím bláznem si nic nezačínej

Už podľa názvu je táto pieseň ideálna pre nevestu, prípadne na príchod družičky a môže fungovať ako vtipný odkaz slečne, ktorá príde po nich. Za touto piesňou stojí Marie Rottrová a vydala sa v roku 1987, ktorá je však prevzatá z anglického originálu. Na druhej strane nie je neskoro prísť s touto piesňou až pri oltári?

Ak nechcete klasický svadobný obrad, nebojte sa trochu odbočiť!

YouTube video

Eye of the Tiger

Ešte o 5 rokov staršia je pieseň Eye of the Tiger, ktorá je ústredným motívom filmu Rocky. Ak sa cítite ako Balboa a rozhodli ste sa až do konca neúnavne vybehnúť na každé schody, na ktoré natrafíte, určite zvoľte tento hit.

YouTube video

Mám boky jako skříň

Ewa Farna má drvivú väčšinu piesní svojich vlastných, remake anglického originálu All About That Bass od Meghan Trainor medzi ne ale nepatrí. Ewa je svojská a nerobí si hlavu z toho, že má sama boky ako skriňa. Ak ste nevesta plnších tvarov a viete si užívať život, tak táto pieseň zaručene poteší. Rovnako tak sa jej nemusí báť ani ženích!

YouTube video

Highway to Hell

Highway to Hell – diaľnica do pekla. Pokúšať takým hitom niekoho, s kým vstupujete do zväzku manželského, chce buď nutnú dávku odvahy, alebo skrátka vedieť, že ste obaja fanúšikmi AC/DC.

YouTube video

Toto všetko boli pravdepodobne svadobné piesne, ktoré asi na väčšine svadieb hrať nebudú. Ak ste konzervatívnejší, máme pre vás pripravených pár tipov na skladby, ktoré sú predsa len klasickejšieho charakteru.

Klasický svadobný pochod

Každý z vás tú melódiu určite pozná. Hrali ju v množstve filmov, možno ste ju dokonca aj na nejakej svadbe počuli. Ak pripravujete naozaj tradičnú svadbu, mohla by to byť tá správna voľba pre vás, či už ju budú hrať muzikanti naživo, či iba z reproduktora. Reč je o svadobnom pochode, ktorý zložil Felix Mendelssohn-Bartholdy. Určite ho poznáte. Bude aj na vašej svadbe?

Nezabudnite na svadobný oblúk, počas obradu nesmie chýbať!

Vybrať si však môžete aj hudbu z ďalších krásnych songov ako: Kristína – Navždy, Jožo Ráž – Voda, čo ma drží nad vodou, Para – Svadobná, Zuzana Smatanová – V dobrom aj v zlom, Monika Ližbetin – Prisahám, Christina Perri – A Thousand Years či iných.

Tak čo? Vybrali ste si a už viete, aká bude vaša hudba k oltáru? Pokiaľ už máte jasno v tom, akú hudbu si vybrať, pozrite sa, ako môžete svoju svadbu ozdobiť alebo aké si zahrať svadobné hry!