fbpx

Tipy na pánske módne doplnky na svadbu

Pre mnohých mužov je svadba (cudzia alebo vlastná) jedným z mála okamihov v živote, keď si môžu obliecť oblek. Nemusí však zostať len pri obleku, správne kombináci. Vhodne zladené a zvolené pánske módne doplnky, dodajú ten správny šmrnc. K dispozícii je aj množstvo módnych doplnkov, ktoré doladia mužský vzhľad a pripravia ho na špeciálne príležitosti.

Aké sú to pánske módne doplnky a čomu okrem obleku sa oplatí venovať pozornosť, vám poradíme v tomto príspevku. Predtým, ako vám uvedieme naše rady, máme pre vás ešte jeden tip, ak nemáte svoj obľúbený obchod s oblekami a inými doplnkami. Môžete využiť zľavové kupóny na väčšinu doplnkov, ktoré sme uviedli nižšie, a získať ich o niečo lacnejšie.

Motýlik alebo kravata? Pánske módne doplnky

Motýliky sú čoraz obľúbenejšie najmä medzi mladými ľuďmi. Módny trend však neuberá kravate na elegancii a najmä moderné kravaty, ktoré sú zaujímavé svojimi úzkymi strihmi, môžu zaujať aj mladších mužov. Je pravda, že klasický viazaný motýlik upadá do nemilosti a jeho miesto zaujímajú pripnuté varianty. Tie majú nepochybne mnoho výhod, najmä z časového hľadiska. Ale tieto výhody sa sotva vyrovnajú pocitu džentlmenstva, keď si motýlika môžete uviazať sami.

Podobne aj zvládnutie uzla na kravate už nie je celkom bežné, hoci sa ho každý mladý muž učil na strednej škole v tanečných kurzoch. Výber je len a len na vás a najviac, čo môžeme odporučiť, je hľadať farby, ktoré sa hodia k obleku aj ku košeli. Mierny kontrast medzi farbou motýlika/ kravaty a košele/ obleku však môže tiež prispieť k celkovému dojmu.

Motýlik alebo kravata?

Drevený motýlik

Keďže móda drevených motýlikov zažíva v poslednom čase obrovský rozmach, nosenie klasického motýlika k obleku sa niekedy môže zdať ako menšinová záležitosť. Otázkou teda je, či sa tento módny trend v poslednom čase trochu vymkol spod kontroly. Nosenie dreveného motýlika už určite nie je niečo, čím by ste mohli upútať pozornosť a zapôsobiť na ostatných, na druhej strane je to stále krásny príklad remeselnej zručnosti a drevené motýliky sú krásne aj napriek ich preplnenosti. Je teda na vás, či siahnete po klasike, alebo sa rozhodnete pre nový trend.

Hodinky ako módny doplnok

Hodinky v pravom slova zmysle dnes už takmer nemajú význam, čas si môžeme oveľa efektívnejšie kontrolovať na mobilných telefónoch a jediná funkcia, ktorá dnes hodinkám zostala, je okrasná. Sú jedným z mála šperkov, ktoré môžu muži nosiť, ak nie ste fanúšikom elegantných náramkov. Skúste siahnuť po pekných a štýlových hodinkách v starom štýle, ktoré doplnia váš oblek. Pekné hodinky nemusia byť ani drahé. Môžeme spomenúť napríklad české značky Prim alebo Chronotechna. Tie sú dokonca vyrobené z najtmavšieho materiálu, aký sa ľuďom doteraz podarilo vytvoriť.

Hodinky na svadbu

Drevená ozdoba na klope

Drevená ozdoba klopy je skvelým doplnkom, ktorý dokáže váš oblek doladiť k dokonalosti. Na trhu je k dispozícii veľa ozdôb na obleky, ale ak chcete podporiť českú ručnú výrobu. Môžete sa poobzerať po ponuke rodinnej firmy z Beskýd, ktorej výrobky nájdete v eshope BeWooden.cz. Na trhu však existuje mnoho možných alternatív a výber ozdoby na klopu sa nemusí obmedzovať len na jednu značku.

Kožený opasok

Opasok je často prehliadanou súčasťou obleku, a pritom je často viditeľnejší ako topánky. Pekný opasok si zvyčajne každý všimne hneď, a rovnako aj zle zvolený opasok môže byť päsťou na oko. Preto je dobré nepodceňovať jeho výber. Krásne kožené opasky môžu byť pomerne drahé, ale nemusíte sa obávať investovať do tohto doplnku. Hnedý opasok sa hodí takmer ku všetkým farebným kombináciám obleku a košele, rovnako ako čierny opasok. Ak chcete byť trochu odvážnejší, môžete si vybrať aj jednu z odvážnejších farieb, ktoré pri správnej kombinácii dokonale zvýraznia váš outfit.