fbpx

Zmrzlina na svadbu: Aká ja vaša oblúbená?

Najatraktívnejšími mesiacmi na organizovanie svadby sú letné mesiace. Tri štvrtiny všetkých svadieb sa konajú od júna do septembra a existuje len jedna hlavná motivácia pre výber tohto konkrétneho dátumu. Počasie. Každý chce mať krásnu a príjemne teplú svadbu. Ak aj vy uvažujete o tomto termíne, možno vás zaujíma, ako udržať svojich hostí počas svadby v pohode. Zmrzlina na svadbu môže patriť, poteší deti, ale aj dospelých. Je to však také jednoduché?

Ak sa rozhodnete, že chcete mať na svadbe pre hostí k dispozícii zmrzlinu, určite narazíte na niekoľko otázok, na ktoré bude potrebné odpovedať. Ktoré to sú?

Aké druhy si vybrať?

Začnime tým jednoduchým. Aké druhy zmrzliny si vlastne vybrať? Ak sa rozhodnete, že kopčeková zmrzlina je tá správna voľba, určite si vyberiete klasiku – čokoládovú, vanilkovú, jahodovú a podobne. S tým nič nepokazíte. V prípade točenej zmrzliny to bude pravdepodobne vyzerať takto. Ak máte na svadbe zástup detí, môžete zvoliť dobrodružnejšie možnosti, ktoré ocenia a vyskúšajú.

Ako sa dohodnúť na mieste svadby?

Na svadbe je vždy jedlo a pitie. Otázkou je, kto bude túto službu poskytovať na vašej svadbe? Reštaurácia v mieste svadby? Cateringová spoločnosť? Ak nezabezpečujete catering „na vlastnú päsť“, budete sa musieť s niektorými z týchto dodávateľov dohodnúť, ako postupovať v prípade zmrzliny. Môžu vám ju poskytnúť alebo ju majú v bežnom jedálnom lístku. Potom by im pravdepodobne nebolo úplne príjemné, keby ste si zmrzlinu zabezpečili sami. Je to pre nich v poriadku? Potom si môžete zabezpečiť samostatný zmrzlinový catering alebo sa vybrať náročnejšou, ale lacnejšou cestou.

Dobrý nápad je tiež oddeliť zmrzlinový priestor a nastaviť ho tak, aby ho hostia mohli využívať aj po zotmení. V ideálnom prípade by sa okolo nej mala umiestniť žiarovková reťaz.

Akú zmrzlinu si vybrať na svadbu?

Prenájom mrazničky

Zmrzlina je pomerne jednoduchý výrobok, ktorý na svoju konzerváciu potrebuje len jednu vec. Studené. Túto službu môžete zabezpečiť buď na mieste, alebo môžete využiť služby špecializovanej spoločnosti, ktorá sa špecializuje na cateringové služby, a jednoducho si na podujatie prenajať mrazničku. Samozrejme, nebude to vyzerať tak pekne ako objednanie krásneho zmrzlinového stánku s obsluhou, ale vaša peňaženka tento kompromis bezpečne ocení.

Nanuky alebo kopčeky zmrzliny?

Túto otázku si položte, ak ste si na svadbu vybrali možnosť prenájmu mraziaceho boxu. Naplníte ju zmrzlinou alebo do nej hodíte nanuky? Nanuky sú pre vás určite jednoduchšie, každý si siahne na to, čo má rád, a určite zvládne jesť bez akejkoľvek pomoci. Naproti tomu kopčeková zmrzlina na svadbu si stále vyžaduje kornútiky a náčinie, aby si hostia mohli zmrzlinu nabrať. To je, samozrejme, oveľa zložitejšie.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, pokiaľ bude v deň vašej svadby viac ako 20 stupňov, hostia ocenia akúkoľvek zmrzlinu. A vy tiež.