fbpx

Žiarovková reťaz – Vyzerá skvele a skvele sa leskne!

Niekedy je svetla príliš veľa, inokedy málo. Výber toho správneho môže byť celkom náročný, ale vždy musíte vedieť, čo hľadáte. Ak chcete svetlo, ktoré bude príjemné na pohľad, ozdobí priestor a poslúži aj hosťom, potom môže byť najlepšou voľbou žiarovková reťaz.

Je reťaz žiaroviek to, čo hľadám?

Na túto otázku si budete musieť odpovedať sami. Najdôležitejšie je vopred poznať priestor, kam chcete umiestniť žiarovkovú reťaz. Dôležitým kritériom je aj veľkosť a rozmiestnenie žiaroviek na reťazi, ako aj farba svetla. Na vytvorenie útulnej atmosféry vždy odporúčame zvoliť teplý biely odtieň. Osvetľuje síce o niečo menej ako studená biela, ale vaši hostia sa nebudú cítiť ako v kancelárii.

Žiarovkové reťaze sú teda určené najmä pre tých, ktorí nemajú na mieste iný zdroj osvetlenia a potrebujú si „pomôcť“ týmto dekoratívnym prvkom. Na druhej strane, ak sa vám jednoducho a jednoducho páčia, môžete ich samozrejme použiť tiež.

Kam a ako ho umiestniť?

Umiestnenie žiarovkovej reťaze by malo mať svoje špecifiká, aby všetko dokonale vyniklo. V porovnaní so štandardnými reťazami LED, ktoré sú súčasťou našich základných súprav, majú žiarovkové reťaze väčšiu hmotnosť a viac sa prehýbajú.

Vďaka tomu sú ideálne na umiestnenie na pevnú a ľahko prístupnú konštrukciu, kde ich môžete pripevniť na mnohých miestach. Príkladom je konštrukcia stanu a jeho obvodová tyč. Ak budú hostia napríklad jesť v stane, žiarovková reťaz im poskytne dokonalé svetlo. Nestačí im to? Pridajte im na stôl ľahké svetelné fľaše a možno budú spokojnejší.

Ľahké fľaše

Ako skombinovať žiarovkovú reťaz a iné dekorácie?

V prípade, že použijete nejakú žiarovkovú reťaz ako dekoráciu, premyslite si, ako vedľa nej umiestniť ďalšie svetelné dekorácie. Tie často nemajú rovnakú intenzitu svetla a je možné, že sa ich účinok stratí. Vhodnou kombináciou so žiarovkovou reťazou môže byť použitie RGB reflektora, ktorý dodá priestoru pekný farebný odtieň svetla.

žiarovkova sieť

Svetelné reťaze, ktoré nemajú takú intenzitu ako žiarovky, by mali byť umiestnené tam, kde budú najlepšie viditeľné, inak vytvoria len určité zátišie. Môže to byť napríklad „hviezdny strop“ stanu alebo stodoly.

Koľko reťazcov žiaroviek si objednať?

Svetiel nie je nikdy dosť a vašej fantázii sa medze nekladú. Ak však neviete, koľko žiaroviek si objednať, zamerajte sa najprv na to, kde a ako jednotlivé žiarovkové reťaze pripojíte. Spravidla sú napájané zo siete a mohli by ste mať do činenia s veľkým počtom potrebných zásuviek. Naše žiarovkové reťaze možno kombinovať do jedného a až do piatich samostatných kusov. To vám uľahčí inštaláciu týchto prvkov na svadobnom mieste.