fbpx

Žiadosť o ruku: Spýtajte sa tak, aby ste na to nikdy nezabudli!

Žiadosť o ruku je jedným z najdôležitejších momentov v živote ženy alebo muža. Ak aj vy cítite, že nastal ten správny čas na plánovanie svadby, potom vás čakajú náročné prípravy na dokonalú žiadosť o ruku. Koniec koncov, tento okamih by mal byť skutočne nezabudnuteľný. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako to môžete uskutočniť.

Ešte predtým, ako začnete.

Žiadosť o ruku je veľká vec. Je dobré sa na to pripraviť skôr, ako sa do toho pustíte. Najmä ak nechcete byť sklamaní. Je veľmi dôležité, aby ste sa najprv uistili, že zásnuby sú pre vás oboch tým správnym krokom. To neznamená, že musíte začať plánovať svadbu hneď so zásnubným prsteňom. Musíte si však byť istí, že je to smer, ktorým chcete váš vzťah viesť a na ktorý ste pripravení.

Ak sa rozhodnete naplánovať žiadosť o ruku, je dôležité urobiť všetky opatrenia.

Jedným z najdôležitejších je zásnubný prsteň. Musíte teda zistiť správnu veľkosť prsteňa a vybrať vhodný dizajn. Iné okolnosti môžete len ťažko naplánovať – ale skúste sa zamerať na prípravu vhodnej atmosféry. Pravdepodobne nikdy nenastane tá správna chvíľa a nemá zmysel na ňu čakať, na druhej strane, ak má váš partner zlý deň, nie je to ten správny čas na požiadanie o ruku.

Romantický návrh

Ak patríte medzi romantikov a vaša budúca nevesta má rada nežnú pozornosť a čarovné chvíle, určite by ste mali zvážiť niektorú z týchto možností, ako ju požiadať o ruku.

 • Pod nočnou oblohou – práve hviezdy na oblohe sú jednou z veľmi romantických vecí. Večer bude pokojným časom len pre vás dvoch a môžete si vybrať svoje obľúbené pozorovacie miesto alebo akékoľvek iné miesto na pozorovanie hviezd. Ak hľadáte skutočne jedinečný moment, počkajte si na Perzeidy. Tie zvyčajne padajú začiatkom augusta.
 • Piknik – môže sa zdať ako obyčajná záležitosť, ale poskytne súkromie aj romantiku. Je na vás, ako tento priestor využijete. Nemali by však chýbať dobré nápoje a jedlo, sviečky alebo lampáš a potom je to už na vás.
 • Romantická večera – klasika, ktorá neurazí. Vaša obľúbená reštaurácia vám ponúkne príjemnú atmosféru a môžete sa dokonca dohodnúť s personálom, ktorý vám pomôže zdokonaliť zážitok.
 • Let balónom – ak vás láka romantika, ale nechcete sa držať pri zemi, potom je jasnou voľbou let balónom. Môžete ho požiadať o ruku priamo v balóne alebo byť kreatívny a na lúke, nad ktorou poletíte, vytvoriť výrazný nápis „Vezmeš si ma?“.
 • V sprievode hudby – miesto nemusí byť vôbec rozhodujúce, aby bol tento moment nezabudnuteľný. Hudba je tiež veľmi dôležitá. Ak skombinujete svoje obľúbené miesto a obľúbenú hudbu svojho partnera, žiadosť o ruku bude jednoducho dokonalá.

Svadobný kvíz môže obsahovať otázku práve o zásnubách!

Netradičný zážitok

Ak vám obyčajná žiadosť o ruku nestačí, existuje veľa možností, ako ju urobiť netradičným spôsobom.

 • Glamping – kombinuje komfortné ubytovanie a kempovanie a ponúka jedinečný zážitok. Ak má vaša polovička romantickú dušu a blízky vzťah k prírode, potom je to ideálne miesto. Budete mať súkromie len pre vás dvoch, aby ste si mohli dokonale vychutnať tento okamih.
 • Lodičky – na vode vládne jedinečná atmosféra, takže o romantiku nebude núdza. Môžete si vybrať z rôznych možností – či už na jazere, alebo na hausbóte.
 • Na vrchole kopca – ak ste športový nadšenec, môžete svoju drahú polovičku pozvať na vrchol kopca. Po náročnej túre ju čakajú nezabudnuteľné chvíle, počas ktorých sa bude kochať krásnym výhľadom a prírodou.
 • Ohňostroj – žiadosť o ruku sprevádzaná ohňostrojom je tiež trochu nezvyčajná. To určite vytvorí jedinečnú atmosféru. Môžete požiadať svojich priateľov o pomoc pri tvorbe ohňostroja alebo ho vytvoriť na spoločenskej udalosti, kde si môžete ohňostroj vychutnať.

Špeciálna požiadavka

Žiadosť o ruku je veľmi osobná vec, preto je dôležité, aby ste do nej vložili kúsok seba. Pomôcť vám môžu básne, piesne alebo dokonca list.

 • Báseň – ak patríte medzi tvorivé duše, určite by ste mali využiť túto príležitosť. Práve do básne môžete vložiť všetky svoje pocity a vhodné slová na vyjadrenie svojej lásky a žiadosti o ruku.
 • Pieseň – ak chcete svoj návrh posunúť na ešte vyššiu úroveň, môžete namiesto básne skúsiť zložiť pieseň. Výber hudobného sprievodu je na vás – ak sami viete hrať na hudobný nástroj, máte výhodu, alebo môžete požiadať o pomoc priateľa, ktorý sa venuje hudbe.
 • List – ak vám chýba básnické črevo, ale viete skvele narábať so slovami, môžete napísať jednoduchý list. Pretože aj touto formou môžete dokonale vyjadriť svoje emócie, odovzdať všetko dôležité a urobiť návrh nezabudnuteľným.

Predchádzanie nervozite

Vzhľadom na to, o akú veľkú udalosť ide, je prirodzené, že ste nervózni. To môže byť také veľké, že vám pri žiadosti o ruku môžu dôjsť slová. Ak patríte k citlivým ľuďom, pre ktorých môže byť takýto prejav naozaj náročný, možno budete chcieť zvážiť iné možnosti.

 • Video – takýto návrh poskytuje obrovský priestor pre kreativitu. V skutočnosti môžete vytvoriť video v podstate z čohokoľvek. Buď sa rozhodnete svoj prejav nahrať niekde v súkromí a potom ho prehrať svojej drahej polovičke, alebo môžete do videa zahrnúť aj spoločné zážitky – fotografie, rôzne úryvky a podobne. Takto sa nemusíte obávať, že budete musieť na mieste predniesť prejav.
 • Zvukový záznam – v podstate podobná možnosť ako video, ale bez vizuálneho sprievodu. Keď budete mať chvíľu pre seba, môžete si do slúchadiel pustiť nahrávku žiadosti o ruku pre svojho partnera.

Buďte tajomný

Návrh môžete spracovať aj zábavným spôsobom. Najmä ak ste milovníkom záhad a radi sa napríklad vydávate na tajomné výpravy, potom vás tieto metódy určite oslovia.

 • Šifrovacia hra – stačí nájsť určitý kód a zašifrovať dôležitú otázku. S partnerom ju potom môžete len rozlúštiť a určite si nenecháte ujsť moment prekvapenia, pretože ide o veľmi originálnu žiadosť.
 • Úniková hra – táto metóda môže byť trochu komplikovanejšia, pretože nie je ľahké vytvoriť únikovú hru alebo podobnú zábavu. Ak sa vám však podarí zostaviť program plný rôznych úloh, na konci ktorého vás bude čakať snubný prsteň, smelo do toho.

Perfektné miesta za hranicami

Ak hľadáte skutočne jedinečný čas a miesto, môžete sa opýtať v zahraničí. Existuje niekoľko ideálnych miest.

 • Pláž – môžete si vybrať akúkoľvek pláž, možno vo vašej obľúbenej destinácii. Všade vládne skvelá atmosféra, takže žiadosť o ruku bude mať romantický nádych.
 • Aurora Borealis – ak vás nelákajú slnečné a teplé pláže, môžete sa vybrať na sever. Existuje niekoľko destinácií, kde môžete vidieť polárnu žiaru. Plánovanie takejto cesty však nie je jednoduché a nemusí vždy vyjsť.
 • Paríž – kde inde požiadať o ruku ako v hlavnom meste romantiky. Nemusí to byť len klišé pod Eiffelovou vežou – vyberte si peknú reštauráciu alebo sa vyberte na plavbu po rieke. Je dobré plánovať s dostatočným predstihom.
 • Benátky – mesto, kde na vás nepochybne čaká aj romantika, sú Benátky v Taliansku. Môžete sa tešiť na jedinečnú atmosféru a svoju požiadavku môžete podať priamo na gondole.

V sprievode svojich blízkych

Žiadosť o ruku sa často koná v súkromí, pretože tento okamih sa týka len vás dvoch. V niektorých prípadoch však môžu nastať okolnosti, za ktorých môžete požiadať o ruku na verejnosti. Vyhýbajte sa však verejným miestam, kde je príliš veľa cudzích ľudí, ak netúžite po zbytočnej pozornosti. Zostaňte radšej v kruhu blízkych priateľov a rodiny.

Na vašu žiadosť o ruku sa bude často spomínať pri výročí svadby!

 • Na svadbe – svadba priateľa alebo kamaráta je skvelý čas na požiadanie partnera o ruku. Dokonalý okamih pre vašu žiadosť o ruku nastane, keď nevesta hodí kyticu.
 • Na rodinnej oslave – na niektorých oslavách môžete využiť príležitosť a požiadať svoju milovanú o ruku. Snažte sa však vyhnúť Vianociam, jej narodeninám a podobne. Tieto dni sú už samy o sebe výnimočné, takže žiadosť o ruku si radšej nechajte na inokedy.

Pre každého môže byť tým správnym miestom a časom na požiadanie o ruku niečo úplne iné. Preto sa vždy riaďte svojím srdcom a snažte sa nájsť miesto, ktoré je vám obom blízke. Originalita sa určite cení, ale nemal by chýbať ani nádych romantiky a príjemná atmosféra.