fbpx

Ako si vybrať zásnubný prsteň? 5 vecí, ktorým sa nevyhnete!

Zásnuby sú veľkým krokom v živote, a ak sa chystáte posunúť svoj vzťah na úroveň manželstva, určite budete riešiť veľa vecí, aby ste to zvládli. Hoci je to krok, ktorý robíte pre lásku, prináša aj nový stres. Ako by mal prsteň vyzerať? Bude malá? Kedy a kde požiadať o ruku? Nemôžeme vám pomôcť so všetkým, ale ak neviete, ako si vybrať zásnubný prsteň, môžeme vám pomôcť.

Ako si vybrať zásnubný prsteň? Predovšetkým, kedy?

Správny čas, správne miesto. Tak je to v živote s väčšinou vecí. Žiadosť o ruku by mala prísť v správny čas a vtedy, keď ste si istí alebo aspoň tušíte, že vaša milovaná osoba s radosťou odpovie na otázku „áno“. Ak ste zvládli tento bod, môžete sa pustiť do výberu správneho zásnubného prsteňa.

Veľkosť prsteňa

Ako odhadnúť veľkosť prsteňa? Je to jednoduchšie, ako sa môže zdať! Vaša drahá polovička už má doma prsteň a to by vám v tomto prípade malo pomôcť najviac. Prsteň môžete zmerať a nájsť prepočet veľkosti na webových stránkach predajcov prsteňov alebo ho môžete vziať priamo do klenotníctva. Urobia všetko za vás a odpoveď bude stopercentná.

Materiál

Chirurgická oceľ? Striebro? Zlato? Na výber toho máte naozaj veľa a tu by ste sa mali riadiť predovšetkým tým, čo sa páči vašej budúcej neveste. Ak vôbec nenosí zlaté veci, určite sa vyhnite žltému zlatu. Skontrolujte tiež, či môže nosiť všetky kovy a či nie je na niektoré z nich citlivá. Váš najlepší priateľ vám s tým určite pomôže.

Kameň

Väčšina zásnubných kameňov je osadená drahými kameňmi. Diamanty, zafíry, akvamaríny a ďalšie. Opäť sa zamerajte na to, čo ste našli a vyskúšali doma. Vyberte si predovšetkým podľa farby a veľkosti, ktorá sa vám na prsteni páči. Vďaka tomu ľahko zistíte, aký kameň bude v zásnubnom prsteni osadený. Drahé kamene môžu stáť astronomické sumy a cenovka často uľahčí výber.

Cena

Cena prsteňa by mala byť v normálnom vzťahu druhoradá a predovšetkým primeraná vašej situácii. Svadba bude drahá udalosť a peniaze sa určite dajú minúť alebo investovať aj lepšie ako do zásnubného prsteňa. Koľko teda stoja prstene? Z tisícov na milióny. Už od päťtisíc korún určite narazíte na pekné a kvalitné prstene. Strop prakticky neexistuje. Podľa etikety by ste však nikdy nemali kupovať prsteň drahší ako trojnásobok vášho mesačného príjmu.

Dúfame, že sme vám pomohli objasniť, ako postupovať pri výbere snubného prsteňa. A ako začať plánovať svadbu?