fbpx

Zásnubný a snubný prsteň: súbor najdôležitejších šperkov

Je tu. Rozhodli ste sa, že vaša partnerka je žena, s ktorou chcete stráviť celý život – a tak vás čaká žiadosť o ruku. Musíte však začať myslieť prakticky skôr, ako sa necháte uniesť romantikou. Prvou vecou, ktorou by ste mali začať, je zásnubný a snubný prsteň. Súprava týchto šperkov je tou najlepšou voľbou.

Ak chcete byť praktickí, pokojne sa dohodnite s partnerom, že si pôjdete vybrať túto súpravu spolu, pretože aj tento snubný prsteň bude žena nosiť celý život a rada si ho vyberie sama. Potom ju môžete prekvapiť žiadosťou o ruku, keď to bude najmenej očakávať, aby neprišla o romantické prekvapenie.

Čo je zásnubný a snubný prsteň ako sada?

Ak ste tento názov ešte nepočuli, vedzte, že sa vzťahuje na zásnubný prsteň a zodpovedajúci snubný prsteň, ktoré tradične nosí nevesta. Už z názvu je jasné, že súprava obsahuje dva prstene, ktoré sa k sebe hodia farbou aj štýlom. Sú už navrhnuté tak, aby do seba presne zapadali. Ženích si potom musí svadobný prsteň kúpiť sám.

Prečo si kúpiť takúto súpravu?

Výber a kúpa nielen zásnubných, ale aj svadobných prsteňov môže byť pomerne náročná úloha. Keď sa k tomu pridajú ďalšie veci, ako je plánovanie všetkého okolo svadby a spoločného bývania, kúpa tejto súpravy je určite uľahčujúcim prvkom v celom zozname úloh. Ak ste perfekcionista, pozrite si podrobnejšie informácie o svadobných obrúčkach.

V porovnaní s kúpou zásnubného a snubného prsteňa samostatne má však svadobná súprava niekoľko ďalších kľúčových výhod.

  1. Kúpa svadobnej súpravy je jednoduchá a pohodlná. Namiesto toho, aby ste kupovali dva rôzne prstene zvlášť, môžete ušetriť čas a zabezpečiť, aby všetko zodpovedalo vkusu vášho partnera, ak kúpite oba prstene naraz.
  2. Svadobné súpravy vyzerajú jednoducho fantasticky. Typický svadobný set sa vyznačuje tým, že je moderný a nadčasový, a čo je najdôležitejšie, dobre sa k sebe hodí.
  3. Tieto svadobné súpravy sú na trhu v mnohých prevedeniach, môžete si vybrať rôzne kovy, farby a vzory. Takže pre nevestu sa vždy nájde niečo, čo dokonale podčiarkne jej štýl.
  4. Keďže kupujete dva prstene naraz, zvyčajne môžete ušetriť veľa peňazí v porovnaní s kúpou zásnubného a snubného prsteňa spolu.


Tip: Zistite, aký materiál prsteňa vám bude vyhovovať.

Ako nosiť tento set?

Je zrejmé, že pred svadbou si budúca nevesta nasadí na prsteník iba zásnubný prsteň, snubný prsteň schová a nasadí si ho spolu so zásnubným prsteňom počas svadobného obradu (a potom si ho už do konca života nezloží a budete spolu oslavovať veľa výročí!)

Takže teraz sa už len musíte rozhodnúť, ktorý kov a farbu preferujete – a môžete navrhnúť. Už tiež viete, ktoré svetlá si vyberiete? Veľa šťastia!