fbpx

Svadobný pohár na prípitok. Víno alebo šampanské?

Rozhodli ste sa spečatiť svoju lásku slávnostne vysloveným ÁNO? Svadba je jedným z nezabudnuteľných zážitkov v živote. A aby to tak bolo, je dôležité nenechať svadobné prípravy na náhodu a všetko dobre naplánovať. Jednou z nevyhnutných súčastí slávnostného stola je svadobný pohár na prípitok. Aké sú možnosti?

Slávnostný prípitok sa nezaobíde bez správnych pohárov

V súčasnosti môžete svadobné prípravy prenechať profesionálom, ktorí všetko zariadia podľa želania nevesty. Pre mnohé budúce manželky je však samotné plánovanie svadby príjemnou činnosťou, na ktorú si rady nájdu čas. Považujú ho za súčasť svadobného dňa. A čo môže byť príjemnejšie ako výber najkrajších šiat, najkrajšej výzdoby svadobného stola alebo najlepšej zábavy na hostinu?

Zvyčajne sa začína slávnostným prípitkom, ktorý zvyčajne prednesie otec nevesty, svedok alebo dokonca sám ženích. Svadobná reč však nie je jediná dôležitá vec, pozornosť musíte venovať aj tomu, aké víno alebo sekt sa bude podávať. Svadobné poháre na prípitok pre nevestu a ženícha tak zohrávajú na recepcii veľmi dôležitú úlohu.

Dôležité momenty v deň svadby

Matky a nevesty majú pri prípitku zriedka suché oko a mnohí hostia tiež vyronia slzu. Preto si tento okamih zaslúži špeciálny svadobný doplnok v podobe krásnych pohárov. Sklo je ušľachtilý materiál a môže byť aj peknou spomienkou na deň, v ktorom prevládali pocity šťastia. Tie sú v manželskom živote často nahradené potrebou kompromisov. Preto je také dôležité mať doma niečo, čo páru pripomína tú najlepšiu svadbu.

Svadobný pohár na prípitok vínom alebo šampanským

Nechajte si vygravírovať originálny nápis alebo obrázok

Svadobné poháre na prípitok pre nevestu a ženícha je možné vyrobiť na objednávku. Pomocou metódy nazývanej pieskovanie môžete do bezolovnatého krištáľového skla nechať vygravírovať nielen vhodný obrázok, ale aj dátum svadby alebo citát z oznámenia. Ideálne je tiež zaobstarať si špeciálnu darčekovú krabičku na okuliare, v ktorej budú chránené pred prípadným rozbitím. Vďaka lesklému saténu vyzerá krabica slávnostne.

Ak ešte nemáte nápad na svadobný dar pre snúbencov, čo tak navrhnúť im svadobné okuliare? Pekný darček ich určite poteší.