fbpx

Svadobný oblúk: Ako jej vyrobiť?

Miesto, na ktoré budete po zvyšok života spomínať, keď si poviete „áno“. Budete sa k nej radi vracať a fotografie zo svadobného dňa vám budú pripomínať obrad ešte dlho potom. Na samotný obrad potrebujete len obradníka a svedkov, ale aby všetko vyzeralo dokonale, je dobré mať svadobný oblúk. Je ich viacero, ale svadobný oblúk pravdepodobne najviac reprezentuje manželstvo. Viete prečo?

Čo je to svadobný oblúk?

Svadobný oblúk je kruhový oblúk, ktorý sa počas obradu umiestňuje v mieste, kde stoja proti sebe obradník a novomanželia. Kruhový tvar je pre mnohých práve symbolom manželstva, pretože sľub oddanosti a vernosti by mal byť nekonečný a tiež mladomanželia si po obrade vymenia svoje obrúčky. Tiež kruhové. Ide o veľmi elegantný a čistý tvar bez ostrých rohov alebo uhlov. Samozrejme, nemusí vyhovovať všetkým novomanželom. Ak by ste si radšej vybrali iný tvar prsteňa, nie je problém. Dnes sa však zameriame na svadobné oblúky.

Prečo si vybrať oblúkovú slávnostnú bránu?

Väčšina neviest túži po tom, aby ich svadba bola čo najelegantnejšia a najestetickejšia. Na to je potrebné vybrať vhodnú a decentnú svadobnú výzdobu, ktorá bude korešpondovať s celkovým štýlom svadobného dňa.

Dominantou väčšiny obradov je teda obrad. Zvyčajne je to najväčší objekt, ktorý priťahuje pozornosť všetkých očí, ale aj fotografa. A ak chcete, aby vaša svadba nepostrádala eleganciu, určite narazíte na svadobné oblúky a zvážite, ktorému dáte šancu.

svadobná brána

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, každý oblúkový oblúk nemusí vyzerať rovnako. Môže byť vyrobený z dreva alebo kovu, alebo len z kvetinového pásu, kruh môže byť uzavretý alebo uzavretý, a čo sa týka farieb, aj tu budete mať pri výbere veľa zábavy.

Náš tip: Ak je ženích vyšší, vždy si skontrolujte výšku svadobného oblúka!

Ako ozdobiť svadobné oblúky?

Výzdoba svadobného oblúka by mala vždy vychádzať z celkového štýlu svadby. Najčastejšími prvkami, ktoré sa používajú na jeho zdobenie, sú samozrejme kvety a potom rôzne látky. Ale ako to všetko urobiť tak, aby to vyzeralo naozaj dokonale?

Kruh je dokonale symetrický objekt. Na tom sa musíme zhodnúť. V čom sa však nemusíme zhodnúť, je spôsob výzdoby svadobných oblúkov. Podľa nášho názoru je najlepšie zdobiť ich tak, aby kvetinové aranžmány alebo textílie neboli umiestnené symetricky na oboch stranách oblúka. Ak ozdobíte len jednu stranu oblúka, pomôže to vyniknúť jeho tvaru. Navyše, ak sú kvety na oblúkoch príliš husté a na oboch stranách, bude pre fotografa oveľa ťažšie vás zachytiť.

svadobná brána

Ďalším prvkom, ktorý môžete použiť, je práve látka. Najčastejšie ide o organzu alebo iné ľahké pásy látky. Tie sú zvyčajne v klasickej bielej farbe, ktorá je typická pre svadbu. Aj tu sa prikláňame k ich asymetrickému umiestneniu.

Posledným prvkom, ktorý vám môže pomôcť pri zdobení svadobnej uličky, sú bundičky. Umiestňujú sa v svadobnej uličke, aby vymedzili cestu, ktorou pôjdete k oltáru.

Svadobný veniec

Pár minút slávy na ceremoniáli a to je všetko?

Má však svadobný oblúk ešte nejaké ďalšie využitie, alebo sú jeho chvíle po samotnom obrade spočítané? Je to na vás. Podľa nášho názoru existuje niekoľko možností jeho ďalšieho využitia

Prvým z nich je použitie vo fotobúdke. V tomto prípade vám oblúk môže slúžiť ako nosič pozadia vo fotokútiku alebo ako ústredný motív. Ak sa rozhodnete prenajať si na svadbu polaroid, určite odporúčame vytvoriť jedno miesto, kde sa budú hostia fotografovať. Samozrejme, že sa rozptýlia, ale vaše rekvizity a fotoaparáty musia niekam ísť.

Druhou možnosťou je presunúť svadobný oblúk za miesto, kde budú mladomanželia sedieť pri svadobnom stole. Odporúča sa to najmä vtedy, ak mladomanželia sedia v čele stola a všetci na nich dobre vidia. Vytvoríte tak za nimi pekný prvok, ktorý bude pripomínať obrad.

Inšpirácia?

Potrebujete inšpiráciu, ako zvládnuť svadobný oblúk a či je to pre vás tá správna voľba? Najlepšou možnosťou je pravdepodobne navštíviť Pinterest, kde na vás čaká množstvo inšpirácie! Ak si predsa len nie ste istí, neváhajte nám napísať a my sa vám pokúsime pomôcť!