fbpx

Nápady na svadobné účesy – zvoľte podľa svojho typu vlasov

Vlasy sú pre mnoho žien tou najkrajšou prirodzenou ozdobou, preto im venujeme značnú starostlivosť. Ak sa pripravujete na svoj veľký deň, určite hľadáte inšpiráciu na svadobný účes, ktorý všetkým vyrazí dych. Vôbec nezáleží na dĺžke vlasov, pre každý typ ženy sa totiž dá nájsť dokonalý účes, a to či už preferujete niečo honosného, alebo radšej striedmu eleganciu. Ako na svadobné účesy?

ÚČESY NA KRÁTKE VLASY

Ak máte naozaj krátky strih, nemusíte sa báť, že by sa nedali vytvoriť krásne svadobné účesy. Síce len ťažko vymyslíte zaujímavé kreácie z vlasov, avšak práve preto by ste mali staviť hlavne na rôzne doplnky do vlasov.

Tu je naozaj veľký priestor na kreativitu, záleží totiž len na vás, čím vlasy chcete ozdobiť. Siahnete po extravagantnej kvetinovej čelenke či radšej zvolíte očarujúce drobné ozdoby, alebo hrebienok?

Pokiaľ túžite po elegancii, nebojte sa zvoliť výrazné doplnky. Vždy by ste sa však mali riadiť podľa celkového štýlu svadby a predovšetkým zladiť vlasové doplnky so šatami. Pokiaľ máte vlasy zhruba na kratšie mikádo, potom možno vymyslieť veľa rôznych variantov.

 • Samotný strih môžete zarovnať alebo naopak, vytvoriť podkovu, ktorá pôsobí veľmi efektne.
 • Navyše sa k tejto úprave hodí ofina. Môžete si teda vymýšľať, aký účes chcete.
 • Vlasy takejto dĺžky skvele vyzerajú hladko rovné, avšak pôsobivé sú tiež divoké lokne.

Verte, že nepotrebujete vlasy dlhé až po pás, aby ste sa mohli kreatívne vyblázniť. Účesy na krátke vlasy vôbec nemusia byť nudné.

svadobný účes pre krátké vlasy

ÚČESY NA POLODLHÉ VLASY

Stredná dĺžka vlasov je veľmi obľúbená, takýto strih totiž zostáva praktický na údržbu a zároveň ponúka veľa možností na rôzne účesy na svadbu. Pri polodlhých vlasoch je dôležité vytvoriť objem.

Spľasnuté vlasy totiž zbytočne zvýrazňujú tvary tváre a celkovo nerobia dobrý dojem. Ak teda máte rovné vlasy, skúste si radšej urobiť kučery pomocou kulmy alebo poriadne vyfúkaný účes. Ak vlasy máte kučeravé od prírody, máte spolovice vyhraté.

Základ svadobného účesu na jemné vlasy môžete vytvoriť spletením vrkoča. Ak totiž vlasy na noc zapletiete, získajú prirodzenú vlnitosť, a tak vy ich nebudete musieť zaťažovať kulmou a predídete poškodeniu vlasov teplom.

 • Najvhodnejšie je na efekt vlnitých vlasov zapliesť si jeden alebo dva vrkoče.
 • Ak chcete, aby vlasy boli krepovité, zapleťte ich do niekoľkých malých vrkôčikov. Vďaka tomu získate zaujímavý výsledok, ktorý ponúkne dobrý základ na rôzne svadobné účesy.
 • Rozpustené vlasy potom môžete nechať len voľné a zafixovať ich lakom. Ak chcete účes ozvláštniť, neváhajte si pridať ako ozdobu drobné rafinované vrkôčiky alebo do vlasov vložte rôzne doplnky.

Drdol

Rozhodne môžeme zaradiť medzi obľúbené svadobné účesy drdol. Toho sa totiž nemusíte báť ani so strednou dĺžkou vlasov. Drdol môže mať mnoho rôznych podôb, je preto skvelou možnosťou na svadobný účes.

 • Polodlhé vlasy môžete zviazať do vrkoča, z ktorého vytvoríte drdol.
 • Ďalším variantom je však tiež elegantný hladký drdol alebo populárny messy drdol. Práve zdanlivo neupravené drdoly pôsobia prekvapivo elegantne. Dodajú vašej tvári iskru, pričom nemusíte riešiť nepríjemné vlasy, ktoré vám lietajú do strán. Ak teda nie ste prívrženkyňou rozpustených vlasov, táto možnosť je ideálnym riešením.
 • Ak hľadáte niečo netradičné, čo každého zaujme, vyskúšajte drdol po strane hlavy. Vzniknutá asymetria ozvláštni váš celkový vzhľad.

ÚČESY NA DLHÉ VLASY

S dlhými vlasmi nie je vôbec jednoduché vymyslieť účes na svadbu. Rozpustené vlasy alebo radšej vyčesané a zopnuté? Základom je, aby ste sa vo vybranom účese cítili dobre. Malo by to byť niečo netradičné, čo nenosíte každý deň. Každá sa totiž na svadobný deň chceme cítiť krásna a výnimočná.

Preto sa nebojte vybrať niečo netradičné a extravagantné. Svadobné šaty si totiž k sebe žiadajú tiež parádny účes. Myslite však na to, že je potrebné skombinovať svadobný účes so závojom, ak nejaký chcete mať.

Svadobné účesy na dlhé vlasy ponúkajú naozaj veľa možností. Elegantné a obľúbené sú zapletené vrkoče. Výhodou je, že môžete vyberať z niekoľkých druhov vrkočov.

svadobný účes s korunkou
 • Ak chcete iba jeden vrkoč a zároveň túžite po troche nedbalej elegancie, vyskúšajte rybí vrkoč.
 • Ak chcete dať vyniknúť svojej tvári, nechajte si vlasy spliesť do francúzskeho vrkoča. Tento typ pletenia môžete využiť aj pri dvoch vrkočoch, prípadne na iný výsledný efekt vyskúšajte obrátený francúzsky vrkoč, inak nazývaný aj boxerský.
 • O niečo nežnejšie riešenie je skombinovať drobné vrkôčiky s rozpustenými vlasmi. Môžete tak prakticky vyriešiť účes, ktorý bude pôsobiť elegantne a zároveň sa vyhnete padaniu vlasov do očí.

Navyše ľahko môžete spojiť takéto svadobné účesy s korunkou.

Rozpustené vlasy sú v tejto dĺžke pôsobivým riešením. Veľmi obľúbené sú nakulmované vlasy, tie totiž získajú veľký objem, navyše sú lokne naozaj populárne a nadčasové. Dlhé natočené vlasy navyše môžete doplniť rôznymi ozdobami. Vyskúšať môžete drobné perličky, ktoré účes ozvláštnia a dodajú mu nežnosť a eleganciu. Ak však hľadáte niečo viac v boho štýle, doplňte rozpustené vlasy kvetinovým venčekom.

SVADOBNÉ ÚČESY 50. ROKY

Päťdesiate roky sa stali obľúbenou inšpiráciou na svadby najmä vďaka ich ženskosti a elegancii. V tejto dobe sa tiež začala písať história účesov. Pokiaľ chcete svoju svadbu štylizovať do tohto obdobia, budete potrebovať priliehavý účes. Aké účesy 50. roky teda priniesli? Najvýraznejším znakom sú rôzne vlny a kučery. Nezáleží na dĺžke strihu, vždy by však mali pôsobiť dokonale upravené a rafinované.

Ženy si v tomto období vlasy často tupírovali a vyčesávali hore, či už do vrkoča alebo drdolu. Obľúbeným doplnkom navyše bola čelenka do vlasov, najlepšie rovnakej farby ako šaty. Na správnu svadbu v retro štýle 50. rokov teda rozpáľte kulmy a pripravte si dostatok laku na vlasy, aby celý účes bol naozaj dokonalý. Podčiarknuť ho môžete ešte výrazným líčením. Typické sú v súčasnosti najmä červené pery a oči s výraznou čiernou linkou a umelými riasami.

KOZMETIKA NA VLASY

Na svoj veľký deň si iste každá z nás praje perfektný účes. Preto je potrebné venovať pozornosť aj kvalite a zdraviu vlasov, a to nejaký čas pred svadbou. Minimálne mesiac pred svadbou je teda dobré vlasom dopriať kvalitnú starostlivosť a regeneračnú kúru.

STAROSTLIVOSŤ O VLASY

Je nutné vybrať si overenú značku, s ktorou budete mať istotu, že vaše vlasy dostanú to najlepšie. Môžete sa riadiť skúsenosťami iných žien, ak nechcete skúšať produkty naslepo. Myslite však na to, že každé vlasy sú iné, a preto vám nemusí fungovať kozmetika, ktorú si ostatní vychvaľujú. Hlavne rozlišujte produkty podľa typu vlasov, farbené vlasy potrebujú inú starostlivosť než vlasy prírodné.

 1. Začať by ste mali pri šampóne a kondicionéri. Tie by mali byť špecializované na určitý typ vlasov – farbené, mastiace sa, suché či poškodené. Už to je prvým krokom k zlepšeniu kvality vlasov. Tieto produkty by ideálne mali byť od rovnakej značky, aby sa vzájomne nerušili a zároveň vlasy nepoškodili. Šampón nanášajte len ku korienkom, naopak, kondicionérom potom ošetrite končeky vlasov. Vďaka tomu bude pokožka hlavy zdravá a vlasy sa nebudú mastiť.
 1. Na zdravé a pevné vlasy sú dobré tiež vitamíny na vlasy. Recenzie vám môžu pomôcť pri rozhodovaní, aký doplnok stravy si zaobstarať. Je však dôležité spomenúť, že kvalitu vlasov môže ovplyvniť aj váš celkový zdravotný stav a výživa. Myslite preto na vyváženie všetkých živín, nielen tých podporujúcich rast vlasov.

FIXÁCIA ÚČESU

Okrem starostlivosti o vlasy pred svadbou budete potrebovať vlasovú kozmetiku tiež pri vytváraní účesu. Produkt, bez ktorého sa rozhodne nezaobídete, je lak na vlasy. Ten zabezpečí, že vám účes vydrží celý deň bez toho, aby ste sa o neho museli strachovať. Odporučiť jeden najlepší lak na vlasy možno len ťažko, každému typu vlasov totiž vyhovuje niečo iné. Vždy však voľte silné alebo extra silné laky, tie zaručia najlepšie fixáciu účesu.

OZDOBY DO VLASOV

Pokiaľ chcete zaujímavý svadobný účes, potom by ste určite nemali zabudnúť na ozdoby do vlasov. Medzi najtradičnejšie patrí závoj. Ten by mal ladiť s farbou šiat, pozor si dajte aj na drobné odchýlky odtieňov, celkový dojem by potom mohol byť zlý.

Náš tip: Ak nechcete klasický závoj, pozrite sa po francúzskom štýle. Ten je typický sieťkou prekrývajúcou tvár. Je to teda ozvláštňujúci doplnok, ktorý však nemusí byť príliš výrazný.

nevesta so závojom

Ak sa chcete cítiť ako princezná, aký iný deň si na to zvoliť než práve ten svadobný? Do vlasov môžete ako ozdobu použiť korunku. Tá vynikne vo zviazaných vlasoch, hodí sa však aj do rozpustených vlasov. Obľúbené sú decentné korunky s kamienkami, samozrejme, zoženiete aj výraznejšie alternatívy.

DROBNÉ DOPLNKY

Do zložitých účesov, ako sú rôzne drdoly a vrkoče, sa hodia ozdobné hrebienky, príčesky a ďalšie podobné doplnky. Môže ísť o kamienky či perličky, ktoré môžu byť tvorené kvietkami alebo slúžiť ako samostatné ozdoby. Môžete tak odľahčiť veľké drdoly, dodať vlasom nežnosť a vytvoriť naozaj zaujímavý dojem.

Ďalším podobným doplnkom je čelenka. Vyberať môžete z mnohých rôznych štýlov, vďaka čomu vytvoríte úplne originálny účes. Či už chcete kvety, čipky, perly alebo kamienky, čeleniek je mnoho druhov. Pri výbere sa riaďte hlavne celkovým štýlom svadby a svojich šiat.

KVETY VO VLASOCH

Živé kvety majú vo vlasoch svoje čaro, ide o krásny doplnok, ktorý vlasy prežiari, nech už máte akýkoľvek účes. Obľúbený je kvetinový venček, myslite však pri výbere kvetov na ich životnosť, aby počas dňa nezvädli.

Náš tip: Prípadne môžete zaobstarať dva identické venčeky a v priebehu dňa ich jednoducho vymeniť.

Ak chcete niečo menej výrazného, môžete do vlasov umiestniť iba jeden alebo dva kvietky. Obľúbené sú orchidey, ľalie či kaly. Ozdoby vo vlasoch môžete zladiť aj s účesmi pre družičky.

SVADOBNÉ ÚČESY A ICH CENA

Cena svadobného účesu sa, samozrejme, líši najmä podľa jeho náročnosti. Ak nechcete na vlasoch vytvárať nič zložité, iste si s účesom poradíte doma. Aj napriek tomu vám však kaderníctvo môže pomôcť s úpravou strihu a farby.

Ak túžite po honosnom účese, potom je potrebné počítať s finančnou investíciou. Ceny účesov sa väčšinou pohybujú zhruba od 30 do 120 eur.

Vopred sa informujte o tom, či táto cena zahŕňa aj skúšku účesu, ktorá by mala prebehnúť zhruba mesiac až dva pred svadbou. Tak totiž spoznáte, aké úpravy je ešte potrebné vykonať.

svadobný účes

Náš tip: Pri výbere svadobného účesu si vždy pripravte aj ďalšie alternatívy.

Niektoré účesy totiž nemusia byť realizovateľné na vašom type vlasov. Skúsená kaderníčka by vám navyše mala poradiť, či sa účes bude hodiť k šatám, kvetinám a celkovo k vášmu štýlu.

Svadobný deň si žiada veľa rôznych príprav a radi by sme mali všetko úplne perfektné. Medzi to, samozrejme, patrí aj svadobný účes. Doprajte si dostatok času na výber toho pravého účesu pre vás. Nielenže je potrebné rozmyslieť si, ako vlasy chcete upraviť, ale aj vybrať vhodné doplnky. Preto to nenechávajte na posledných pár týždňov pred svadbou. Hľadajte inšpiráciu vo fotografiách na internete, poraďte sa so svojimi priateľmi a kaderníčkou. Vďaka včasnej príprave si zaistíte výber toho najlepšieho účesu, s ktorým budete spokojná aj v deň svadby.

JEDNODUCHÉ ÚČESY NA SVADBU A AKO SA UČESAŤ SAMA

A je to tu. Váš svadobný obrad sa blíži a vy premýšľate, aké si zaobstaráte šaty, tortu, aké budete mať dekorácie a veľa ďalších vecí. Aspoňže ženícha už vyberať nemusíte. Ale rozhodne nesmiete zabúdať ani na svoje vlasy. Ak máte v obľube minimalizmus a chcete nejaký svadobný účes, čo môžete zvládnuť aj sama, máme pre vás niekoľko inšpirácií na jednoduché účesy na svadbu, ktorými oslníte.

ROMANTICKÝ BOČNÝ FRANCÚZSKY DRDOL

Na prípravu tohto účesu nepotrebujete veľa doplnkov, stačí vám romantická čelenka na gumičke, trocha zručnosti – a, samozrejme, lak na vlasy a pinetky. Čelenka môže byť pokojne jednoduchá, pretože bude z veľkej časti skrytá vo vlasoch. Jednoduché účesy na svadbu si môžete vytvoriť aj sama rovnako ako svadobné líčenie.

Postup

 1. Nasaďte si čelenku okolo hlavy, ale nutné je ju nasadiť cez vlasy, nie pod ne.
 2. Z bočnej strany (záleží, na ktorú stranu ste zvyknutá nosiť cestičku) si zapleťte voľnejší francúzsky vrkoč okolo čelenky dole.
 3. Zvyšok voľne ležiacich vlasov rozdeľte na malé časti, ktoré budete omotávať okolo čelenky po celej jej časti až ku končekom.
 4. Môžete zafixovať pinetkami, ktoré skryjete do vytvoreného účesu.
 5. Poriadne zafixujte lakom na vlasy – a elegantný účes máte hotový.

JEDNODUCHÝ VRCHNÝ DRDOL

Tento účes je nielen rýchly a jednoduchý, ale hlavne veľmi elegantný. Hodí sa ako doplnenie zdobených honosných šiat vďaka svojej jednoduchosti. Budete potrebovať pevnú gumičku na vlasy, tupírovací hrebeň, pinetky a lak na hlasy. Po vzore filmu Pelíšky môžete drdol vylepšiť prskavkou ?

Postup

 1. Vyčešte si vlasy na temeno hlavy a pevne stiahnite gumičkou do vrkoča.
 2. Teraz prichádza na rad tupírovanie. Nebojte sa to pokojne prehnať, vlasy budú stále elegantné. Natupírujte celý vrkoč od korienkov ku končekom, aby výsledný drdol vyzeral naozaj nadýchane.
 3. Vlasy rozdeľte do malých pramienkov, ktoré budete stáčať pod gumičku, a tak vytvárať ilúziu veľkého drdolu.
 4. Každý pramienok starostlivo zafixujte pinetkou, ktoré ukryjete dovnútra drdolu.
 5. Prestriekajte lakom na vlasy, aby vám účes vydržal celú svadbu.

ROMANTICKÉ ZAPLETENÉ VRKOČE

Táto zapletená romantika je vhodná pre nevesty k polodlhými vlasmi. Tento účes je neskutočne rýchly a jednoduchý, ale napriek tomu elegantný a oslnivý. Budete potrebovať šesť gumičiek, pinetky a lak na vlasy.

svadobný účes nevesty

Postup

 1. Rozdeľte si vlasy na tri časti, aby ste mala dva pramene po stranách a jeden vzadu hlavy.
 2. Na úrovni uší stiahnite každú túto voľnú časť gumičkou a zapleťte klasické francúzske vrkoče, ktoré zagumičkujete aj dole.
 3. Bočné vrkoče pripevnite pinetkami okolo spodnej časti hlavy cez seba, prostredný vrkoč pripnite pod tieto dva prekrížené.
 4. Poriadne pripnite pinetkami, ktoré schováte pod vrkoče, hlavne upevnite konce vlasov, aby nikde z účesu nevykukovali.
 5. Poriadne všetko zafixujte lakom na vlasy.

Odporúčame sa pozrieť na YouTube na rôzne videá. Sami sa presvedčíte, že jednoduchý účes na svadbu môže vyzerať aj skvele. Tiež môžete svoj účes doplniť o francúzske spony. Už viete, aký si vyberiete?