fbpx

Ako na svadobné oznámenia?

Aj keď žijeme stále viac online a aj ak väčšina vašich hostí bude vedieť o vašej svadbe s dostatočným predstihom, tak tlačeným pozvánkam na svadbu sa vyhýba málokto. Svadobné oznámenie je tiež dôležitým vodidlom pre hostí, aby získali hlavné informácie o vašej svadbe. Čím presnejšie im informácie na pozvánkach oznámite, tým skôr budú vaši hostia samostatní.

Svadobné oznámenie vs. pozvánka na svadbu

Svadobné oznámenia a pozvánka na svadbu môžu síce byť dve rozdielne veci, ale skôr to tak bolo v minulosti ako v dnešných dňoch. Oznámenie často len oznamovalo danú skutočnosť o tom, že dvaja ľudia uzatvárajú manželský zväzok, ale dnes je najčastejšie oznámenie zároveň aj pozvánkou na svadbu. Takže tí, ktorí pozvánku od vás dostanú, sú tak na svadbu automaticky pozvaní. Zvážte teda, komu ich odosielate.

Nezabudnite sa opýtať rodičov nevesty ešte pred odoslaním svadobného oznámenia!

Kedy ich odoslať?

Príprava svadby je časovo pomerne náročná udalosť a väčšinou je pravidlom, že všetkých, ktorých chcete na svadbu pozvať, informujete ešte skôr, než reálnu pozvánku na svadbu dostanú. Fyzické pozvánky na svadbu je ideálne odosielať zhruba osem až šesť týždňov pred svadbou. Aj keď sa vám to môže zdať ako formalita, tak sa jej nevyhýbajte. Pozvánka je pre mnohých tiež pamiatkou na váš deň. Pokiaľ ale budete mať napríklad svadbu pri mori, môže sa vás týkať aj svadobné oznámenie až po svadbe.

Čo musí obsahovať svadobné oznámenia ?

Striktne danú formu svadobné oznámenia nemá a ani u pozvánok určite nie je určená, ale mala by obsahovať čo najpresnejšie informácie o mieste konania svadby a obradu, dátume a predovšetkým o čase, kedy majú svadobní hostia doraziť a od koľkej hodiny sa začína svadobný program. Odporúčame tiež odovzdať informácie o požadovanom štýle oblečenia, prípadne požiadať hostí, aby vás informovali o ich účasti na svadbe.

Kto teda dorazí?

Skúsenosť hovorí, že aj keď hostí požiadate o potvrdenie ich prítomnosti na svadbe, nie všetci to tiež splnia. Preto odporúčame približne 14 dní pred svadbou sa všetkých hostí spýtať, či skutočne dorazia, prípadne aj, kto ich bude sprevádzať, aby ste mohli potvrdiť finálny počet hostí, či už z dôvodu veľkosti hostiny, alebo počtu miest na sedenie, či ubytovania. Môže vám ušetriť veľa peňazí z vášho svadobného rozpočtu.