fbpx

Svadobné noviny: pripravte svojim hosťom informácie plné zábavy!

So svadobnými novinami sa stretnete prakticky na každej svadbe. Ide o skvelý doplnok, do ktorého môžete vložiť v podstate čokoľvek. Ak teda plánujete svadbu, nezabudnite na svadobné noviny – ich obsah a dizajn.

Prečo svadobné noviny?

Počas svadby je niekoľko krátkych okamihov, keď mladomanželia nemajú práve čas na svadobnú hostinu. Aby sa hostia nenudili, môžu si pozrieť svadobné noviny. Často sa do nich vkladajú rôzne zaujímavosti, krátke hry, zábavné príbehy a podobne. Je to pekný detail, ktorý umožní hosťom dozvedieť sa niečo nové o vás a svadbe a zabaviť sa počas chvíľ, keď ste zaneprázdnení inými povinnosťami.

O vašom vzťahu

Keďže ide o vašu svadbu, hostia budú určite zvedaví na váš vzťah. Preto je dobré uviesť v novinách aspoň základné informácie o vás – ako ste sa zoznámili, aká bola vaša cesta k oltáru, žiadosť o ruku a podobne. Často sú tu zahrnuté aj rozhovory, a to ako vážne, tak aj tie s nadsádzkou. Je na vás, koľko intímnych informácií sa rozhodnete zdieľať. Skvelým prehľadom vášho vzťahu je časová os. Na tomto mieste môžete prehľadne zadať všetky dôležité body v histórii vášho vzťahu.

Časová os svadobného dňa

Svadobné noviny sú ideálnym miestom na zobrazenie plánu svadobného dňa. Tento dokument je potrebné vypracovať len ako príručku, aby boli vaši hostia v obraze. Harmonogram sa často nedodržiava presne, preto sa zamerajte skôr na všeobecné body, ako je obrad, fotenie, prejavy, recepcia atď.

Náš tip: Je dobré napísať si kompletné plánované menu, zasadací poriadok a ďalšie potrebné informácie.

Zaujímavé informácie

Do tejto kategórie možno zaradiť takmer čokoľvek. Môžete pridať zaujímavé informácie o mieste svadby, základné informácie o dôležitých osobách na svadbe, t. j. o rodičoch a svedkoch, prípadne svadobné povery, zvyky, tradície atď. Ak máte na svadbe svadobný strom alebo knihu, môžete ju v novinách zvýrazniť a pripojiť krátky návod.

Okrem toho sa v novinách objaví zoznam darčekov do tomboly, ďakovné listy a mnoho ďalšieho.

Svadobný horoskop

Horoskopy sú ideálnym čítaním v novinách. Či už ich beriete s rezervou, alebo veríte znameniam zverokruhu. Horoskop býva zameraný najmä na pár a jeho cieľom je načrtnúť ich spoločnú budúcnosť. Môžete si ho vypracovať sami alebo túto úlohu zveriť profesionálovi. Samozrejme, môžete pridať horoskop pre všetkých, aby aj oni videli, čo ich čaká v budúcnosti.

Zábava pre hostí

V svadobných novinách by nemali chýbať ani možnosti zábavy. V novinách tak môžete naraziť na rôzne vtipy, tematické krížovky a osemsmerovky, sudoku a podobne. Vašej fantázii sa medze nekladú, môžete zahrnúť v podstate čokoľvek, čo vám noviny dovolia. Veľkou zábavou sú aj vedomostné kvízy týkajúce sa novomanželov alebo manželstva, ženské a mužské slovníky a najmä prezeranie fotografií. Neváhajte preto priložiť rôzne fotografie z vášho života, ktoré umožnia hosťom nahliadnuť do vašej minulosti.

Svadobné noviny sú tiež pekným doplnkom fotokútika!

Svadobné noviny a možnosti výroby

Ak sa rozhodnete vytvoriť svadobné noviny, musíte navrhnúť ich obsah. Preto si vytvorte niekoľko bodov, ktoré chcete mať v novinách. Môžete spolupracovať s profesionálmi, ktorí za vás urobia všetky grafické návrhy a tlač a spoločne vytvoríte ideálny produkt.

Ak ste však zručný umelec, môžete si noviny vytvoriť aj sami a potom ich poslať na tlač.

Mohlo by sa zdať, že noviny sú len detail, ale na svadbách sú skvelou zábavou. Nie je potrebné, aby boli príliš rozsiahle. Stačí len niekoľko strán, aby s nimi hostia strávili dlhú chvíľu medzi plnením iných povinností.