fbpx

Lacné svadobné dekorácie? Tieto 4 úlohy zvládne každý

Svadba sa zvyčajne nepripravuje zo dňa na deň a najčastejšie sa mladomanželia „berú“ 9 – 12 mesiacov po zásnubách. To je dostatok času na to, aby ste si všetko vopred premysleli, pripravili a takmer zadarmo vyrobili svadobné dekorácie, ktoré navodia príjemnú atmosféru. Vzhľadom na súčasné trendy sme sa rozhodli opísať najjednoduchšie možnosti, ktoré zvládne naozaj každý, a ukázať, že aj lacná svadobná výzdoba spríjemní každú svadbu.

Drevené kolesá

Drevené kolesá sú takmer povinnou súčasťou. Dnes už chýba len málo svadobných stolov a môžete si ich ľahko vyrobiť sami. Ideálne je brezové drevo, ktoré svojou bielou farbou automaticky navodzuje svadobnú atmosféru, ale často je aj veľmi suché a nefarbí hostí živicou. Pre istotu ich nechajte niekoľko dní schnúť na slnku. Ak sa rozhodnete rezať kolesá sami, odporúčame namiesto motorovej píly použiť ručnú pílu. Strih je čistejší, ale nie je ani taký pravidelný, a ak nie ste puntičkár, poteší vás, že každé koleso bude originálne a jedinečné. Zároveň môžete k príprave na svadbu prispieť zlepšením svojej fyzickej kondície 🙂

Tieto trakare sa môžu dokonale hodiť aj k jednej z hlavných svadobných dekorácií. K slávnostnej bráne.

Zábaly

Ďalšou bežnou svadobnou dekoráciou sú poháre na džem. Ak si dáte pozor, môžete ich za rok nazbierať dostatok sami alebo môžete požiadať rodinu a priateľov o pomoc. Potom poháre jednoducho vyprázdnite, zbavte ich štítkov a použite ich ako vázy na menšie svadobné kvetinové dekorácie. Pridaním šnúrok k ich vláknam môžete ľahko vytvoriť závesné vázy, ktoré vyzerajú perfektne na konároch stromov aj v interiéri.

Tí šikovnejší z vás ich môžu zapojiť pomocou elektrického vedenia a pridať žiarovky. Tí, ktorí nechcú pokúšať šťastie, jednoducho siahnu po reťazi žiaroviek!

Lacné svadobné dekorácie? Zlaté fľaše na víno

Prvá, trochu náročnejšia na prípravu, dekorácia na svadbu, ale o to krajšia a zároveň ich príprava spríjemní nejeden večer 🙂 Fľaše na víno sú ako stvorené na dlhšie kvety a je tiež skvelé, že každý vinár má fľaše rôznej výšky, priemeru, tvaru a podobne. Ak sa rozhodnete fľaše nalakovať, musíte sa najprv zbaviť etikiet, ktoré sa odstraňujú ťažšie ako etikety na nádobách.

Potom musíte každú fľašu dôkladne vyčistiť alkoholom, aby farba zostala na povrchu. Po natretí každú fľašu buď zabaľte, alebo sa zmierte s tým, že pri preprave získa patinu. Svadobné kvety v nich budú vyzerať naozaj krásne.

Nepijete toľko vína a možno sa vám nepáči jeho zlatistá farba? Ďalším riešením sú naše osvetlené fľaše, ktoré budú vyzerať naozaj skvele!

Konzervované potraviny

Plechovky na psy a kompóty sú zďaleka najjednoduchšie svadobné dekorácie, aké si môžete zaobstarať. Jednoducho ich spotrebujte, zbavte sa etikiet a lepidla a použite ich. Najčastejšie sú krásne strieborné, takže ich netreba nijako upravovať.

Aj s týmito základmi môžete mať krásnu svadbu a ak sa rozhodnete vyrobiť si niektoré svadobné dekorácie sami, zaradíte sa podľa nášho prieskumu medzi 75 % všetkých svadobčanov, ktorí tak urobili. Budete medzi nimi aj vy?