fbpx

Svadobné dekorácie pre krátke vlasy: fascinátor, čelenka a závoj

Byť najkrajšou nevestou si želá každé dievča, ktoré má v úmysle vstúpiť do manželstva so svojím partnerom. A preto venuje veľa času potrebným prípravám a hľadaniu správnych doplnkov. Aj nevesta s krátkymi vlasmi môže vyzerať romanticky, ak si vyberie vhodné svadobné dekorácie pre krátke vlasy, ktoré dajú vyniknúť jej osobnosti. Aké možnosti sú k dispozícii?

Výber ozdôb do vlasov pre krátke účesy

Svadobné ozdoby do vlasov pre krátke vlasy zahŕňajú najmä štrasové spony, čelenky, pierka, korálky, kvety. Nemali by však byť príliš masívne, pretože je veľmi pravdepodobné, že by vo vlasoch nedržali. Nevesta by mala staviť na jemné a delikátne vzory. Saténové alebo šifónové rozety pôsobia romanticky a svadobne, pričom ich možno farebne zladiť s odtieňom svadobných doplnkov, ktoré si nevesta zvolila. Ak si nie je istá vhodnou farbou, vždy si môže obliecť bielu, ktorá nič nepokazí. Krásne sú aj korálky, ktoré tiež dodávajú nádych nehy. Možnosťou, ktorú možno teoreticky tiež zvoliť, je francúzske zapínanie.

Korunka alebo tiara či diadém je ozdoba, ktorú nosia najmä princezné. Tí praví však nosia tento šperk vyrobený zo zlata a s drahými kameňmi. Nikto z vás nebude môcť spustiť oči, dokonca ani svadobný fotograf. Samozrejme, aj nevesta sa môže vo svoj svadobný deň zahrať na princeznú a splniť si svoj dievčenský sen. Dokonca aj diadém z bižutérie bude pre ňu vhodný. Určite sa bude hodiť neveste s nadýchaným krátkym účesom.

Závoj ako klasická ozdoba vlasov

Vedeli ste, že ľahký závoj sa dá umiestniť aj do krátkych vlasov? Je to tradičný atribút nevesty – a niektorí si bez neho nevedia predstaviť svoju svadbu. V tomto prípade je naozaj veľmi dobré zvážiť výber materiálu, ako aj strih a dĺžku závoja. Vhodnejší je krátky, vyrobený z ľahkého tylu, ktorý nezaťaží účes.

Ak si závoj objednávate online, dobre si premyslite, akú farbu si vyberiete. Vyberte si svadobné tipy, existuje niekoľko odtieňov bielej – napríklad teplá a studená biela. Odporúča sa, aby závoj ladil so svadobnými šatami a nebol s nimi v kontraste. Platí tiež, že čím sú svadobné šaty ozdobnejšie, tým jednoduchší by mal byť závoj.

V hlavnej úlohe fascinátora

Móda fascinátorov pochádza zo Spojeného kráľovstva, kde sa nimi ženy zdobia pri rôznych slávnostných príležitostiach. Je to tiež vhodné ako svadobné dekorácie pre krátke vlasy. Môže byť ozdobený pierkami, korálkami, rôznymi kvetmi a kamienkami alebo stužkami. Fascinátor nemusí byť len súčasťou svadobného oblečenia nevesty, ale je vhodný aj pre družičky a hostí.

Nech už si nevesta s krátkymi vlasmi vyberie akýkoľvek fascinátor, mala by mať na pamäti základné pravidlo, že sa v ňom musí cítiť predovšetkým pohodlne.