fbpx

Svadobné brošne s myrtou – tradičné doplňky

Možno vás teraz zaujíma, čo je to svadobný vývar. Na prvé počutie to môže znieť ako niečo, s čím ste sa ešte nestretli, ale opak je pravdou a sme si celkom istí, že ste o tejto malej svadobnej drobnosti už počuli. Mnohí z vás sa s ním určite stretli, pretože zdobí každú svadobnú oslavu. A svadobné brošne s myrtou sú pre svadby najtypickejšie.

Myrta a symbolika

Myrta je symbolom spokojnosti, šťastia, lásky a plodnosti. Už v starovekom Ríme a Grécku zdobila táto rastlina hlavu nevesty a ženícha v podobe krásneho venca, keď symbolizovala mladosť a krásu. Myrtu možno použiť aj ako pozadie pre iné kvetinové dekorácie, ktoré sa môžu použiť aj pri obrade. Vence sa nosia na odeve a tvoria ich mašle alebo kvety.

Využite zákonnú dovolenku na svadbu a vyrobte si vence sami!

Myrta neodmysliteľne patrí na klopy ženíchovho saka a svadobnej hostiny a väčšina z nás si bez nej nevie predstaviť svadbu. Je to jedna z krásnych tradícií, ktorá zdobí svadobnú hostinu a ktorá sa zachovala dodnes. Je pripnutá na ľavej strane mládenca. Pripínal sa na pravú stranu ženatých alebo vydatých ľudí a toto označenie uľahčovalo slobodným zoznámenie.

Výzdobu svadobného stola môžete zladiť s farbami kravát.

Svadobné oznámenia s myrtou alebo bez nej?

V súčasnosti môžeme na internete nájsť nespočetné množstvo doplnkov a materiálov na vytvorenie úžasného svadobného venca. Na zdobenie sa často používajú textilné kvety, korálky, filtračné doplnky a lesklé trblietavé kamienky. Okrem použitých ozdôb a materiálov si môžeme vybrať aj zo širokého spektra farieb od jednoduchých bielych vzorov cez strieborné alebo zlaté mašle až po jednoduché vzory.

Goliere sú často neoddeliteľnou súčasťou svadobného odevu.

Svadobné kravaty môžu mať mnoho podôb a nemusia to byť len mašle. Môžete napríklad naraziť na ozdobnú brošňu, ktorá je vhodná najmä pre svedkov a rodičov, aby sa odlíšili od ostatných svadobných hostí.

Ženíchova čelenka

Ženíchova korzeta sa nazýva korsáž. Táto ozdoba na ženíchovom saku by mala byť v prvom rade farebne zladená s kyticou nevesty, pričom jeden kvet by mal byť dominantou kytice. Podľa svadobných tradícií a zvykov táto kytica symbolizuje harmóniu, lásku a spojenie medzi párom.

Svadobnú kyticu môžete zladiť aj s dekoráciou, ktorú nevesta použije na svoj svadobný účes!