fbpx

Svadba v boho štýle – uvoľnená a pohodová svabda!

Chcete mať uvoľnenú, pohodovú svadbu? Máte radi prírodu a kvety? Ak áno, tak je pre vás vhodná svadba v boho štýle. Tu si určujete pravidlá vy, ak teda nejaké chcete mať. Boho svadba je uvoľnená, originálna, prírodná a odráža osobnosti budúcich novomanželov.

MIESTO NA SVADBU

Boho svadba je hlavne o prírode. Mali by ste si teda vybrať nejaké pekné miesto v prírode – les, lúku, statok alebo stodolu. V súčasnej dobe sú veľmi obľúbené svadby na statku alebo v stodole, pretože väčšinou sa dá všetko zariadiť na jednom mieste a priestory sa nachádzajú väčšinou niekde na samote pri lese.

Bolo by vhodné dopredu informovať hostí, že sa svadba bude konať vo vonkajších priestoroch, aby tomu mohli prispôsobiť svoje oblečenie. Vyhnete sa potom nepríjemným pohľadom hostí, keď sa ženy budú boriť do trávy na vysokom podpätku a dlhé šaty budú mať potrhané od konárov v lese.

SVADBA V BOHO ŠTÝLE A VÝZDOBA

Výzdoba na tejto svadbe by mala byť pretkaná prírodnými motívmi. Zabudnite teda na vrstvy farebnej organzy na bielom obruse, trblietavú výzdobou, stoličky potiahnuté bielou látkou a pod. Zamerajte sa na uvoľnenosť, jednoduchosť a kvetinové motívy. V jednoduchosti je krása a v tomto prípade to platí dvojnásobne.

Stoly ozdobte sezónnymi kvetmi v sklenených vázach alebo zaváracích pohároch, ktoré sú napríklad ozdobené jutovými mašľami. Ako podložky pod pohár použite okrúhle odrezky z polienok, menovky umiestnite na šišky. Namiesto klasického bieleho obrusu môžete zvoliť jutu. Romantickú večernú atmosféru môžete podporiť sviečkami, ktoré umiestnite do lampičiek alebo sklenených dóz.

Svadba v boho štýle vyžaduje tiež ozdobenú svadobnú bránu. Bránu môžete vyrobiť z dreva a ozdobiť živými kvetmi, zeleňou, pierkami. Predsa len si pod touto bránou poviete svoje ÁNO, tak nech vyjadruje všetko, čo sa vám páči.

Ak nechcete mať pri oltári pre svadobčanov pripravené drevené stoličky, môžete ich pokojne vymeniť za pohodlné vankúše, ktoré budú rôzne rozmiestnené okolo miesta, kde bude prebiehať obrad.

Lacné svadobné miesta sa hodia do štýlu boho!

Výzdobu netvoria len ozdobené stoly a obradné miesto, ale celý priestor, kde sa bude svadba realizovať. Pohrajte sa teda s detailmi a zaveste lampióny na stromy, svoje fotky obtočte na špagátoch okolo kmeňa stromov. Do rôznych kútov rozmiestnite lampášiky so sviečkami, aby ste miestu dodali čarovnú atmosféru.

BOHO SVADOBNÉ OZNÁMENIE

Už samotné oznámenie svadby odráža celkový štýl, ktorý je možné na danej svadbe očakávať. Boho svadobné oznámenia sú navyše vždy veľmi decentné a vkusné, takže s výberom môžete byť rýchlo hotoví a pritom byť maximálne spokojní.

Pri výbere svadobných tlačovín narazíte na veľké množstvo variantov, tvarov a rôznych ozdobných prvkov, ale pravdepodobne sa budete chcieť riadiť skôr pravidlom, že v jednoduchosti je krása.

Zaujímavou možnosťou je nechať vytvoriť svadobné oznámenia napríklad v štvorcovom formáte. Spoločne s filozofiou boho štýlu sa tiež zlučuje použitie prírodných materiálov a predovšetkým materiálov šetrných k životnému prostrediu. Obálky z recyklovaného papiera by teda mali byť jasnou voľbou.

SVADOBNÁ TORTA

V poslednej dobe sú veľmi populárne torty „naháč“. Ide o korpusy, ktoré nie sú potiahnuté marcipánom, ale krémom. Krém nie je natretý cez celú tortu, ale presvitá práve korpus. Torta môže byť ozdobená najlepšie nejakými surovinami z prírody, ako je napríklad lesné ovocie, živé kvety, šišky, bylinky a pod.

BOHO SVADOBNÉ ŠATY

Svadobné šaty pre nevestu by rozhodne nemali byť nadýchané a princeznovské. Mali by vyzerať ako pre lesné vílu. Boho svadba dáva prednosť čipke a skôr splývavému strihu šiat. Dôležité je, aby ste sa v šatách cítili pohodlne, o to tu predovšetkým ide. Svadobné šaty v boho štýle by mali byť biele, ľahko béžové alebo ľahko ružovkasté.

K pohodlným šatám patria tiež pohodlné topánky. Podpätkom dajte zbohom a kúpte si nejaké letné sandáliky alebo baleríny. Nielenže sa vám v nich bude pohodlne chodiť, ale odpadnú prípadné nehody s podpätkami a v prípade obradu v lese alebo na lúke oceníte rovnú podrážku.

boho šaty

Svadby v prírode sú uvoľnenejšie ako svadby na radnici, v kostole alebo na zámku. Pohodlie si môže dovoliť aj ženích. Sú dovolené ľanové nohavice, košele bez motýlikov a kravát, traky, vyhrnuté rukávy. Ide o to, aby sa aj ženích cítil pohodlne. V prípade svadby vonku v letných mesiacoch určite ocení aj to, že sa nemusí potiť v tmavých nohaviciach.

Pri výbere svadobných šiat je hlavné, aby ste sa v nich cítili dobre. Šaty si môžete kúpiť, možno aj ušiť, ale ak chcete naozaj veľký výber, navštívte svadobný salón.

SVADOBNÁ KYTICA

Svadobná kytica je pre nevesty neoddeliteľným doplnkom celého štýlu. Mala by byť zladená s dekoráciou a so šatami. A hlavne by mala odrážať osobnosť nevesty. Zabudnite na guľaté formované kytice plné ruží. Svadobná boho kytica by mala byť rovnako rozviata ako vaše šaty. Nemala by byť zviazaná do nejakého tvaru, ale mala by byť divoká, aby kvety trčali na všetky strany. Využite sezónne kvetiny a premiešajte ich s papraďou, lišajníkmi, bodliakmi, šípkami, obilím a s rôznymi inými trávami.

boho kytice

ÚČES A LÍČENIE

Účes aj líčenie by malo byť čo najprirodzenejšie. Zabudnite na vyčesané drdoly, lokne a ozdoby do vlasov, ako sú strieborné korunky alebo závoj. Dajte prednosť rozviatejším účesom ako sú rozpustené vlasy, ľahko spletené vlasy do vrkoča. Účes by mal byť ľahko nedbalý a nie príliš uhladený. Do vlasov si zapleťte čerstvé kvety alebo si ich ozdobte venčekom z kvetín, ktoré budú ladiť so svadobnou kyticou.

Namiesto dymových či iných výrazných očných tieňov a farebných rúžov stavte na zvýraznenie vašej prirodzenej krásy. V tomto prípade je menej rozhodne viac :). Vo všetkom by mala byť istá ľahkosť a pohodlnosť.

Ani muži by nemali pôsobiť uhladene. Ženích nemusí byť na svadbe čerstvo oholený, ale môže si pokojne nechať narásť strnisko alebo si nechať briadku. Vlasy nemusí mať uhladené, ale pokojne nedbalo rozstrapatené.

Uložte si dekorácie zo svadby a vyzdobte si nimi svoj domov. Keď budete oslavovať výročie svadby, bude ľahšie spomínať na váš deň!

V boho štýle nenájdete žiadne veľké zdobenie, trblietavé svadobné dekorácie, výrazné líčenie a zdobené princeznovské šaty. Tieto svadby sú odrazom vašej osobnosti a všetkého, čo sa vám páči. Ak hovoríte ÁNO prírodným motívom, ľahkosti a jednoduchosti, potom boho svadba je určená presne pre vás.

ČO JE BOHO ŠTÝL?

Aj keď by sa dalo očakávať, že táto odpoveď bude uvedená hneď na začiatku, myslíme, že to nie je potrebné. Všetko vyššie zmienené vám boho štýl popísalo určite tak, aby ste presne vedeli, čo pod ním očakávať. Z čoho ale teda názov vychádza?

Boho štýl pravdepodobne vychádza z určitého bohémskeho prístupu k životu. Môže teda obsahovať prvky zo štýlov ako hippies, gypsy alebo tiež prvky hygge. Skrátka čokoľvek, čo je akokoľvek príjemné, pohodlné a uvoľnené.

Ak ste si vysnívali svadbu na zámku, bohato zdobené šaty a vypúšťanie holubíc, potom sa pravdepodobne niečomu, čo je práve boho štýl, vyhnite. Pokiaľ máte radšej neformálnosť a pohodu, je svadba v boho štýle to pravé pre vás.