fbpx

Prenájom stodoly na svadbu – prečo sú také obľúbené?

Usporiadať svadbu na krásnom mieste je asi to prvé, čo si každá budúca nevesta želá. Samozrejme, tiež aj to, aby vyšlo perfektné počasie. To druhé síce neovplyvníte, ale tú prvú časť rozhodne môžete. Medzi najpopulárnejšie miesta, kde sa aktuálne organizujú svadby, sú rozhodne vidiecke statky a také priestory, kde je úzke spojenie s prírodou a možnosť použitia prírodných materiálov a dekorácií. Najlepšou možnosťou je teda nájsť si vhodný prenájom stodoly na svadbu a máte z veľkej časti vyhraté.

Prečo prenájom stodoly na svadbu?

Každá svadba je iná a každý novomanželský pár si predstavuje svoju svadbu inak. Niekto si rád vezme veľa hostí, niekto chce mať svadbu iba v kruhu dospelých, niekto dáva prednosť utajeným svadbám. Tou najpopulárnejšou je obvykle svadba s 50 hosťami, ktorých zväčša predstavujú rodiny a najbližší priatelia. Kde ale takú svadbu usporiadať? V stodole…

Prenájom stodoly na svadbu má mnoho výhod, ktoré nižšie rozoberieme. Medzi tie hlavné však patrí, že ide o priestrannú miestnosť, účelovo zariadenú a pokiaľ hľadáte aktuálne svadobné trendy, tak stodoly sú rozhodne číslom jedna. Využiť tu môžete prírodné dekorácie na svadbu v boho štýle, rozžiariť stodolu svetielkami a použiť tiež môžete aj výraznejšie slávobrány, ktoré tu skvelo vyniknú.

Ak uvažujete o prenájme stodoly na svoju svadbu, určite ju rezervujte s veľkým predstihom. Vidíte, že dopyt je naozaj obrovský.

Výhody stodoly

Aké sú teda hlavné výhody stodoly na usporiadanie svadby? Je ich hneď niekoľko a nižšie si ich rozoberieme.

Priestrannosť

Samozrejme, nie je možné plošne tvrdiť, že každá stodola je obrovská, ale vo väčšine prípadov to tak je. Často sú tiež svadobné stodoly vytvorené z bývalých statkov, takže v okolí sú polia alebo lesy a na pozemku je tiež dostatočné miesto. To oceníte predovšetkým vtedy, ak budete mať viac hostí, ktorí môžu mať počas svadobného dňa dostatok priestoru na pohyb. Veľké priestranstvo oceníte aj pri väčšom počte áut, ktoré sú na svadbách ich neodmysliteľnou súčasťou.

Účelnosť

Stodola vôbec nie je zložitá stavba. Najčastejšie ide o priestrannú miestnosť, ktorá je tvorená len obvodovou stenou a strechou. Často sú tiež odhalené všetky stavebné prvky, vďaka čomu sa môžete tešiť na surovosť priznaných drevených trámov a odhalené kamenné steny. Takýto priestor je potom radosť ozdobovať a môžete si byť istí, že fotografie zo svadby budú vyzerať skvele.

Univerzálnosť

Keď sa budete chystať na svoju svadbu, vždy si pamätajte, že počasie nemusí vyjsť presne podľa vašich predstáv a je potrebné mať pripravený aj upršaný variant. V prípade, že stavíte na stodolu, máte automaticky vyhraté, pretože v teplých dňoch sa hostia vo vnútri ochladia a naopak, pri daždi budú automaticky v suchu.

Praktickosť

Ako sme už spomenuli vyššie, tak väčšina svadobných stodôl je logicky pretvorená z bývalých vidieckych statkov, ktoré musia byť predovšetkým praktické. Táto vlastnosť im zostáva aj na organizovanie svadby a hlavne z toho dôvodu, že v nich nehrozí, že by ste niečo rozbili. A pokiaľ áno, oprava zaručene nebude stáť „majland“.

Do stodoly si často môžete priniesť vlastné jedlo a nápoje. Možno nebudete musieť platiť ani poplatky korkovné.

Ako stodolu vyzdobiť?

Každá stodola je jedinečná a potrebuje aj svoj vlastný prístup. Je to tak aj v prípade svadobnej výzdoby. Mali by ste sa ale riadiť dvomi pravidlami, aby všetko vyzeralo úplne dokonale.

Levanduľová svadba sa dokonale hodí do stodoly

Zladenie s objektom

Prvá zásada, ktorou je dobré sa riadiť, je to, aby ste sa zladili s duchom celého objektu. To by mal byť východiskový bod pri plánovaní svadobných dekorácií, ktoré na mieste použijete, pretože tieto prvky skrátka nezmeníte. Pokiaľ sú vo vnútri stodoly kamenné steny, prinajmenšom bude celý priestor pôsobiť úplne inak, než keď budú vo vnútri použité červené pálené tehly.

Kontrast

Na svadbe je potrebné, aby všetko ladilo a aby jednotlivé prvky výzdoby celkovo dávali zmysel jeden vedľa druhého. Zároveň je dobré priniesť aj nejaký výrazný prvok do výzdoby, ktorý môže byť oveľa kontrastnejší oproti všetkým ostatným dekoráciám. Môže to byť napríklad použitie farebného skla alebo aj nejaký predmet, ktorý upúta pozornosť sám osebe, ako napríklad minibus pretvorený na pojazdný bar alebo hoci svietiace písmená.