fbpx

Plánovanie svadby alebo na čo naozaj nezabudnúť tesne pred svadbou?

Plánovanie svadby je veľmi rozmanitá záležitosť a človek musí venovať pozornosť mnohým novým veciam, ktorými sa nikdy predtým nezaoberal. Samotný svadobný deň si často vyžaduje mesiace príprav, porovnávania rôznych možností, čítania rôznych fór a tiež zaručených tipov, ako naplánovať svadbu. Tento článok je určený pre tých, ktorí sú naozaj blízko svadby a rozmýšľajú, či na niečo nezabudli. Zachovajte pokoj. Určite ste na niečo zabudli! Nezabudnite však na nasledujúce veci.

Hlavná vec, ktorú treba skontrolovať

Miesto obradu, jedlo pre hostí, ubytovanie, svadobná torta a cukrovinky atď. Odporúčame zavolať všetkým svadobným miestam a dodávateľom, ktorí sa podieľajú na vašej svadbe. Stáva sa to veľmi zriedkavo, ale niekedy sa niekto jednoducho pomýli v kalendári, zabudne si urobiť poznámku alebo si pomýli dve rôzne položky a vznikne problém. Takže je určite lepšie sa každého desaťkrát opýtať, či to, čo potrebujete, platí, ako to zistiť v deň svadby. Ak si chcete túto hektickú časť uľahčiť, môžete si najať špecializovanú svadobnú agentúru, ktorá vám uľahčí starosti s prípravami.

Pozrite sa aj na fotografa! Nech máte na svoju svadbu pekné spomienky! Jednou z hlavných vecí je, aby ste mali kompletnú výzdobu, samozrejme, najmä svetelnú dekoráciu 🙂 !

Identifikačné karty

Poznáte ten pocit, keď je niečo také samozrejmé, že sa nad tým ani nezamýšľate, a potom na to zabudnete. Áno, presne to sú občianske preukazy. Týmto preukazom musia byť vybavené celkovo štyri osoby, inak vás podľa zákona Českej republiky nie je možné zosobášiť. V ideálnom prípade by ste mali tieto dokumenty umiestniť na rovnaké miesto ako snubné prstene, určite ich budete mať tendenciu viac strážiť. Rovnako si overte, čo je potrebné po svadbe oficiálne zmeniť.

Dohodnutie stretnutia na výmenu dokumentov

Pravdepodobne najnáročnejšia časť svadobných príprav, ale zároveň nevyhnutná. Páni sú v tomto prípade veľmi zvýhodnení a tí, ktorí nemajú svoj rodinný stav uvedený v aktuálnom občianskom preukaze, nemusia úrad vôbec navštíviť. Naopak, nevesty, ktoré si menia priezvisko, budú musieť navštíviť viac inštitúcií. Čo je však dôležité – ak plánujete cestovať aj po svadbe, môžete ešte 3 mesiace po svadbe cestovať na svoj pôvodný cestovný pas. Čakacie lehoty v ordináciách vás však môžu prekvapiť, preto si rezervujte termín aj mesiac vopred, ušetríte si tak veľa nervov.

Prostúpnutie topánok

Na nohách od rána do rána a veľmi často v nových topánkach. Veľmi častý scenár. Ak máte radi svoje nohy a nechcete si narušiť deň, venujte nejaký čas tomu, aby ste si obuv vyskúšali a nechali nohy zvyknúť si na novú ozdobu. Som si istý, že náplasť môžete dostať na každej svadbe, ale večierky sú jednoducho lepšie bez pľuzgierov. V každom prípade si však najprv musíte správne obliecť topánky!

Nič neodkladajte

Nič. A najmä v deň svadby. Všetko sa potom akosi zrýchli, takže ak sa práve niekam chystáte a môžete si vziať so sebou na cestu nejaké svadobné dekorácie, určite si ich vezmite. Urobte všetko čo najskôr, v najlepšom prípade potom budete mať priestor na detaily alebo možno aj na odpočinok.

Finalizácia hostí

Ak máte na svadbe viac ako 20 hostí, celkom spoľahlivo sa vždy nájde aspoň jeden, ktorý niečo nepotvrdil, nedal vám vedieť alebo si nie je celkom istý svojou účasťou, hoci dostal svadobné oznámenie. Overte si, ako ste na tom s týmito hosťami, a v deň svadby to už ďalej nerozvíjajte. Plánovanie svadby nie je hračka, ale vaši hostia sú dospelí a nejako si poradia, nemôžete všetko stihnúť.

Spite, keď môžete

Spite, ak môžete, ak nemôžete, aspoň si oddýchnite, kedykoľvek môžete. Budete mať lepšiu náladu, jasnejšiu hlavu a všetko vám pôjde lepšie. Ľahko sa to hovorí, ale ťažšie robí, ale to k tomu patrí. Užite si svoj svadobný deň čo najlepšie!