fbpx

Pánsky kútik na svadbu

Svadobný deň je plný zábavy a radosti, niekedy však zážitkov môže byť až príliš. Preto sa hodí vytvoriť pokojnú oázu, kde si hostia môžu užiť chvíľku pokoja. Posedenie mimo hlavného diania je praktické, muži navyše určite ocenia svoj pánsky kútik, kde sa môžu porozprávať a dopriať si niečo dobré.

Milá pozornosť

Detské kútiky sú na svadbách v podstate bežné, slúžia na zabavenie tých najmenších hostí. Niečo podobné môžete vymyslieť aj pre svojich pánskych hostí. Aj tí ocenia pokojné miesto, kde si môžu na chvíľu oddýchnuť od svadobného programu. Výhodou je, že vďaka pokojnejšej atmosfére sa tu hostia môžu bez problémov zoznamovať – užijú si pritom vlastný priestor, kde sa môžu venovať rôznym aktivitám.

Výber priestoru

Je dôležité zvoliť vhodné umiestnenie. Ak svadbu organizujete vnútri, potom sa ponúka foyer, prípadne okolie baru či rovno oddelená miestnosť, pokiaľ ju máte k dispozícii. Vo vonkajšom prostredí sú možnosti rozmanité, záleží predovšetkým na tom, ako je celkovo priestor rozvrhnutý. Snažte sa nájsť miesto, kde je relatívne pokojná atmosféra. Kútik by sa však mal nachádzať blízko hlavného diania, aby páni mali stále výhľad na to, čo sa deje. Pripravte si aj riešenie pre prípad, že bude pršať – skvelou voľbou je párty stan, ale poslúži aj veľký dáždnik či slnečník.

Cieľom je vytvoriť príjemné miesto, kde si môžu hostia na chvíľku oddýchnuť a podebatovať v súkromí a pohodovej atmosfére. Nemali by ste ich však úplne vyčleniť z kolektívu.

Ako vybaviť pánsky kútik

Vybavenie by malo byť najmä praktické a pohodlné. Základom je posedenie, ponúkajú sa kreslá, barové či klasické stoličky, ale napríklad aj komfortné taburety. Nezabudnite ani na stolíky na odloženie drinkov a občerstvenia. Štýl vyberajte podľa témy samotnej svadby.

Nezabudnite ani na dekorácie. Aj tie môžu zodpovedať motívu svadby. Skvelou voľbou je svetelný nápis, ktorý zútulní atmosféru a navyše jasne označí kútik, aby ho páni ľahko našli.

Aktivity a zábava

Samozrejme, nemala by chýbať zábava. Tú je najlepšie vyberať podľa konkrétneho zloženia hostí. Ak však hľadáte niečo univerzálne, ponúkame vám pár tipov. Nevyhnutnosťou je bar – určite poteší dobrá whisky. Pridajte ale aj ďalšie možnosti, aby bolo z čoho vyberať. K poháru niečoho dobrého sa hodia aj cigary. Toto vybavenie sa môže stať súčasťou dekorácie, vystavte fľaše na elegantný stojan, pridajte popolníky a ďalšie drobnosti.

A pridať môžete aj nejaké hry, ktoré podporia zoznamovanie. Nemusí ísť o nič zložité, postačia aj obyčajné karty.

Pokiaľ hľadáte praktický spôsob, ako hosťom spríjemniť zážitky zo svadobného dňa, potom by pánsky kútik nemal chýbať. Podobné posedenie, samozrejme, môžete vytvoriť aj pre dámy, prípadne aj pre deti. Zlepšíte tak celkovú atmosféru a potešíte svojich hostí.