fbpx

Miesta na svadbu na vidieku

Svadbu už nemusíte mať len v kostole. Môžete si vybrať akékoľvek miesto, ktoré sa vám páči. Oceníte to najmä vtedy, ak máte radi prírodu a chcete zažiť obrad niekde ďaleko od civilizácie. Miesta na svadbu na vidieku vám môžu ponúknuť pokoj a krásne prostredie, ktoré bude patriť len vám.

Svadba v lese

Les poskytne intímnu a magickú atmosféru, veď je to posvätné miesto. Môžete sa tešiť na romantiku a pokoj, preto je dobré mať na pamäti niekoľko dôležitých zásad. Snažte sa nechodiť do lesa zbytočne autom, radšej si vyberte dobre dostupné miesto na okraji. Myslite tiež na dodržiavanie poriadku a ticha.

Lesy sú skvelé na samotný obrad, ak chcete zažiť skvelú atmosféru, ale na oslavy si radšej nájdite iné miesto. Na svadbu v lese je dôležité získať povolenie od vlastníka lesa, ktoré nájdete na katastri nehnuteľností. Mali by ste počítať aj s poplatkom za svadbu mimo miesta obradu, ale nemusíte sa obávať, že by ste našli sobášiaceho, ktorý by vás nebol ochotný zosobášiť na takomto mieste.

Pozrite si ďalšie netradičné svadobné miesta!

Miesto pre vašu svadbu by malo byť aspoň trochu rovné a bezpečné, preto si nevyberajte miesta so skalami, svahmi a priepasťami. Rovnako buďte opatrní, ak chcete mať na svadbe prskavky aj v lese! Okrem toho sa snažte nájsť nižšiu hustotu stromov, aby hostia dobre videli a fotograf mal dostatok priestoru. Vyhýbajte sa chráneným krajinným oblastiam. Cestu na miesto svadby môžete označiť stužkami na stromoch alebo šípkami, ale je dôležité ich očistiť. Les je vo všeobecnosti jedným z najobľúbenejších miest na svadbu pod holým nebom.

Svadba na lúke

Lúka je tiež obľúbeným miestom pre romantickú svadbu, nech už je v akomkoľvek štýle. Rovnako ako pri predchádzajúcej možnosti budete potrebovať povolenie od vlastníka pozemku a dohodu s matričným úradom na svadobný obrad pod holým nebom. Hlavným úskalím svadby na lúke môže byť nepriaznivé počasie, preto sa pripravte na možnosť, že lúka bude podmáčaná. Okrem toho myslite aj na to, že sa vonku stretnete s hmyzom, najmä počas teplejších mesiacov.

Hoci svadobné miesta pod holým nebom majú svoje čaro, je potrebné zvážiť niekoľko ústupkov. Je to preto, že na lúke ťažko zorganizujete vykonávanie rôznych tradícií, ako je napríklad rozbíjanie taniera, a tiež nebudete mať možnosť mať toľko svadobných dekorácií a iných doplnkov. Budete si teda musieť vystačiť len s tým, čo vám príroda ponúka. Letná lúka je krásna sama o sebe, všade je veľa kvetov a počasie býva priaznivé.

Absencia rôznych moderných vymožeností teda rozhodne nie je na škodu. Ak máte blízko k prírode, môžete ísť k oltáru bez topánok, pretože podpätky rozhodne nie sú praktické. Nemusíte sa ani starať o stolovanie, pretože piknik s posedením na deke je skvelou voľbou.

Svadba na farme

Svadba na farme je najlepšou voľbou pre všetkých milovníkov zvierat a vidieka. Výhodou je poskytované súkromie, ponuka ubytovania a možnosť rôznej výzdoby, ale stále zostávate v úzkom kontakte s prírodou. Existuje veľké množstvo fariem, ktoré ponúkajú možnosť svadobného obradu, takže si môžete vybrať tú, ktorá úplne vyhovuje vašim potrebám.

Kde ďalej: Uvažujete o prenájme stodoly na svadbu?

Vždy si vopred overte podmienky obradu, kapacitu a vybavenie. Kvôli zvieratám na pozemku môžete mať aj niekoľko zákazov a odporúčaní, preto sa o nich informujte vopred. Ak však hľadáte praktické a zároveň netradičné riešenie, statok môže byť skvelým miestom pre vašu svadbu. Vo všeobecnosti sú svadobné miesta pod holým nebom čoraz obľúbenejšie.

Svadobné obrady sa zďaleka netýkajú len oficiálnych miest, ale môžete sa zosobášiť takmer kdekoľvek si vyberiete. Ak vás teda láka pokoj a romantika prírody, neváhajte a preskúmajte rôzne miesta v tejto oblasti.