fbpx

Levanduľová svadba: Romantická svadba v štýle Provence

Hľadáte jednotný štýl, v ktorom môžete zorganizovať svoju svadbu? Či už patríte medzi milovníkov levanduľovej vône, fialovej farby či Provence, potom je pre vás skvelou voľbou levanduľová svadba. Levanduľa totiž ponúka rôzne využitie, stane sa skvelou dekoráciou a už v starodávnej kvetomluve (reči kvetov) navyše symbolizovala lásku na prvý pohľad.

Sezóna levandule

Levanduľa je jedinečným kvetom, ktorý dokážete spoznať už aj podľa vône. Okrem toho ponúka elegantný vzhľad – levanduľové polia sú veľmi pôsobivé. Sezóna levandule trvá niekoľko týždňov, môžete si tak vybrať ľubovoľný termín v rozmedzí od júna do augusta, keď kvitne. Využiť ju môžete ako jedinečnú dekoráciu, súčasť výzdoby alebo si svoje áno povedať priamo na levanduľovom poli. Kedykoľvek tak v budúcnosti pocítite levanduľovú vôňu, nepochybne si spomeniete na svoj svadobný deň.

Stodoly sú ideálnym miestom na svadbu v štýle Provence.

Levanduľové polia

Levanduľové polia rozhodne nenájdeme iba v Provence. Celý rad ich je rozosiatych na Slovensku, ale aj v Českej republike. Na niektorých z nich môžete usporiadať svoju svadbu.

  1. Jedným z takýchto miest je napríklad levanduľový statok na Výšinách.
  • Ďalším miestom, kde možno usporiadať levanduľovú svadbu, je Bezděkov v Čechách alebo Levanduľové údolie v Zdiciach.

Levanduľových polí je u nás celý rad, je však potrebné informovať sa o tom, či je možné usporiadať na vybranom mieste svadbu.

nevesta a Levanduľové polia

V každom prípade však tieto miesta stoja za návštevu, aj keby nemalo práve ísť o svadobný deň.

Voňavá výzdoba

Vetvičky levandule je možné využiť ako prírodnú výzdobu. Záleží iba na vašej kreativite, na čo sa rozhodnete ich využiť. Témy sa môžete držať už od začiatku, a to pri rozosielaní svadobného oznámenia – pridajte do obálky aj vetvičku levandule. Okrem toho je však možné pripraviť levanduľovú výzdobu aj na svadobnú tabuľu.

Náš tip: Týmto spôsobom je možné vyriešiť aj menovky na stôl pre hostí, stačí k levanduľovej kvetine pripevniť menovku priviazanú mašľou. Získate tak originálne svadobné menovky na usporiadanie zasadacieho poriadku.

Levanduľa by, samozrejme, nemala chýbať ani vo vašej svadobnej kytici. Tá môže byť tvorená iba samotnou levanduľou, avšak skvele sa dopĺňa aj s ďalšími kvetmi, ako sú ruže, margaréty, obilné klasy a mnoho ďalších. Z levandule si tiež môžete vyrobiť venček do vlasov. Možností využitia je celý rad.

Levanduľová svadba a kombinácia farieb

Levanduľa má výrazne fialovú farbu, a tak sa stane dominantným prvkom svadobnej výzdoby. Do fialovej farby môžete ladiť všetky ostatné dekorácie, avšak je dobré zvoliť aj niektoré neutrálne farby, akou je biela alebo krémová. Vznikne tým zaujímavý kontrast, ktorý bude vyzerať skvele. Motív levandule môžete využiť rôzne – nechajte ho vytlačiť na svadobné oznámenie, z neutrálneho bieleho papiera sa razom stane kúsok umenia.

        Motív levandule sa môže objaviť napríklad aj na papierových obrúskoch.

Mierte na všetky zmysly

Vďaka tomu, aká je levanduľa výrazná, zaujmete všetky zmysly hostí. Nielenže ich upúta výrazná farba, zvýrazniť môžete aj vôňu levandule, a tak prevoňať celý svadobný deň. Či už sa rozhodnete levanduľu rozmiestniť po stole, alebo zvolíte aromatické lampy s levanduľovou vôňou kvôli intenzívnejšiemu zážitku, je už len na vás. Nemali by ste však zabúdať ani na to, že levanduľa sa skvele hodí aj do jedla.

levandulové makronky

Náš tip: Môže sa tak stať súčasťou svadobnej torty, ďalších cukroviniek, výborná je aj levanduľová limonáda či vetvička levandule na ozdobu drinku.

Levanduľová svadba a tematický fotokútik

Na väčšine svadieb v tejto dobe nechýba ani fotokútik. Ak sa rozhodnete pre levanduľovú svadbu, zariaďte aj fotokútik v tomto štýle. Hostia tak získajú jedinečnú spomienku a na vašu svadbu rozhodne nikdy nezabudnú.

Fotokútik v štýle Provence je originálny a navodí romantickú atmosféru.

Levanduľu môžete využiť čerstvú aj sušenú, vďaka tomu sa tak hodí k rôznym možnostiam. Stane sa skvelou dekoráciou, voňavým prvkom a dodá vašej svadbe jedinečný štýl. Levanduľu je možné do svadobného dňa zakomponovať rôzne, záleží teda už iba na vašich preferenciách.