fbpx

Lesná svadba: Ako bude najkrajší?

Svadba je veľká udalosť, ktorá si vyžaduje veľa príprav. Ak sa rozhodnete usporiadať ho vonku, konkrétne v lese, musíte vopred vedieť, čo všetko budete musieť zabezpečiť. Ak sa však rozhodnete pre svadbu pod holým nebom, môžete sa tešiť na jedinečnú atmosféru a očarujúce prostredie. A lesná svadba bude pravdepodobne najromantickejšia z možných vonkajších miest.

Ako si vybrať vhodné miesto?

Ak máte obľúbené lesné miesto, v ktorom si predstavujete svoju svadbu, musíte sa pripraviť na isté aranžovanie. Už pri výbere miesta by ste mali myslieť na to, ako sa svadobčania dostanú na miesto a či je vhodné na takúto udalosť. Koniec koncov, je dobré vybrať si rovnú plochu obklopenú stromami, a nie strmé miesto plné vegetácie. Tým sa zabezpečí pohodlie všetkých zúčastnených.

  • Po výbere miesta sa musíte dohodnúť s majiteľom pozemku. Túto osobu môžete nájsť na katastri nehnuteľností – keď získate jej povolenie, ste na polceste.
  • Je tiež potrebné rezervovať si stretnutie na príslušnom matričnom úrade a zistiť, či bude sobášiaci ochotný prísť na vami zvolené miesto. Poplatok 1 000 Kč môžete očakávať aj za uzavretie manželstva mimo úradu.


Svadobná výzdoba

Predtým, ako sa pustíte do výzdoby, je dobré prispôsobiť si miesto konania. To platí najmä v prípade upratovania, ak ste si vybrali známe miesto, kam bežne chodí verejnosť. Presná podoba dekorácie je potom na vás. Skvelou voľbou je držať sa prírodného štýlu, najmä drevených dekorácií, ktoré splynú s okolím, takže ideálny je napríklad brezový kvetinový festón. Možností je naozaj veľa, takže je to na vás. Pre romantickú atmosféru môžete použiť aj rôzne svietniky, bezpečnejšou možnosťou sú lampáše. Kvety a prírodné rastliny sú tiež skvelou dekoráciou.

Ak sa rozhodnete stráviť svoj veľký deň v lese, svadba v boho štýle je pre vás ideálna!

Vhodné oblečenie

Pri svadbe pod holým nebom je potrebné vziať do úvahy, že pohodlie nebude rovnaké ako v interiéri. Nevesta by si podľa toho mala prispôsobiť svadobné šaty. Namiesto honosných šiat zvoľte radšej jednoduchý outfit. Oceníte ho z praktického hľadiska, ale okrem toho sú jemné romantické šaty viac v súlade s okolitou prírodou.

Les môže byť rozhodne jedným z najlacnejších miest na svadbu!

Ďalej musíte vziať do úvahy terén, po ktorom budete chodiť. V lese je často mäkká pôda, takže vysoké podpätky nie sú dobrou voľbou. Pri výbere sa preto zamerajte skôr na balerínky a topánky bez vysokého podpätku. To sa samozrejme týka nielen nevesty, ale aj ostatných svadobných hostí.

Lesný svadba: výhody

Ďalšou výhodou lesnej svadby je, že sa dá zorganizovať aj s malým rozpočtom. Koniec koncov, nie je potrebné kupovať honosné dekorácie, hlavná bude okolitá príroda. Okrem toho môžete v lese pripraviť aj hostinu. Ak nechcete organizovať stoly a sedenie, predstavte si trochu netradičnú formu hostiny, ktorou môže byť piknik.

Ak nechcete stráviť celú svadbu v lese, svadba v stodole ponúka dokonalú atmosféru na presun!

Svadba v lese je jedinečná a originálna, môžete sa tešiť na romantickú atmosféru, ktorú inde nezažijete. Lesná svadba je skvelou voľbou pre každého, kto miluje prírodu a netúži po tradičnej honosnej svadbe.