fbpx

Hádzanie kytíc – Bude ďalšia svadba za rok a deň?

Na každej svadbe je jasné, kto sa práve oženil . Čo však nie je známe, je, kto bude ďalší a koho si do roka zoberiete. Alebo aspoň tak to vidí povera. Preto sa na svadbe hádže kyticou a ten, kto ju chytí, by mal mať do roka svadbu. Niektorí ľudia sa na Hádzanie kytíc tešia, iní sa ho boja, ale je takmer isté, že váš svadobný puget bude lietať vzduchom.

Kedy hodíte kyticu?

Každá nevesta má na svadbe svoje najlepšie priateľky a často sa stáva, že najlepšie priateľky sú v podobnej životnej fáze. Je teda možné, že jeden z nich je ten, kto si želá svadbu, a možno si ju želajú aj ostatní svadobčania. To sa dá celkom ľahko zistiť v okamihu, keď sa má uskutočniť hod kyticou. Tie dámy, ktoré si zabezpečia najlepšie miesta na prípadné chytanie kytíc pred hodom nevesty, určite túžia po svadbe!

A kedy sa vlastne hádže kytica? Samozrejme, po obrade a po svadobnom fotografovaní. Po tom, čo kytica preletela vzduchom, a po následnom preťahovaní sa často nevyzerá tak dobre ako pred hodením.

Prečo je vyhodený

Odpoveď na otázku, prečo sa hádžu kytice, je celkom jednoduchá. Je to zvyk odovzdať akési pomyselné žezlo tomu, kto bude mať ďalšiu svadbu. Dnes je situácia iná ako v minulosti, ale predtým svadba často znamenala, že si dotyčný pár zakladá rodinu. A pre naše prežitie je dôležitá ďalšia generácia, takže možno práve preto bolo potrebné pomyselne odovzdať štafetu ďalšiemu páru, aby všetko mohlo prirodzene plynúť.

Náš tip: Hoci sa to nezdá, nevestina kytica môže byť dosť ťažká, preto neodporúčame extra vysoké hody!

Komu teda patrí kytica?

Pri príprave svadby je potrebné vyriešiť veľa detailov a kvetinová výzdoba nie je výnimkou. Na svadbe určite uvidíte kvety na viacerých miestach, ale samotné svadobné kytice sa zvyčajne vyrábajú pre matky novomanželov a, samozrejme, najlepšia kytica pre nevestu. Komu však patrí svadobná kytica po samotnom hodení? Stále nevesta, alebo tá, ktorá chytila kyticu? Malo by to závisieť predovšetkým od nevesty.

Ak chcete niekoho potešiť, pripravte si na svadbu dve rovnaké svadobné kytice. Túto dilemu môžete vyriešiť tak, že použijete „identický“ puget ako ten, ktorý s vami prešiel obradom, aby hodil kyticu. Vy sami však viete, ktorý je originál.

Momentky z hádzania kyticou

Svadobná kytica sa najčastejšie hádže hneď po svadobnom fotografovaní, čo znamená, že svadobný fotograf je vždy ešte prítomný na mieste. To je určite len dobre, pretože hádzanie kytíc môže vytvoriť naozaj zaujímavé momenty, najmä ak sa objektív zameria na tváre chytajúcich žien. Takýto rozruch môže byť naozaj zaujímavý, preto nenechajte fotografa na pokoji a nechajte svadobných hostí, aby si tiež urobili nejaké fotografie. Nikdy neviete, čo sa z toho vykľuje.

Svadobná kytica ako rekvizita vo fotobúdke? Prečo nie!

Prekvapenie pre ďalšiu nevestu?

Svadobný deň má byť predovšetkým o neveste a ženíchovi, takže je otázkou, či sa rozhodnúť pre túto možnosť. Niekedy sa môže stať, že viete, že na svadbe je priateľ, ktorý chce požiadať svojho partnera o ruku. V takom prípade môžete urobiť opatrenia a urobiť z hodu kyticou jednoduché odovzdanie, ktoré nasleduje po samotnej žiadosti o ruku. Buďte si istí, že budúca nevesta to vôbec nebude tušiť, ale buďte opatrní aj s tým, čo príde potom. Je možné, že priateľku nevesty žiadosť o ruku natoľko pohltí, že si vašu svadbu prestane toľko všímať.