fbpx

Fotografie zo svadby: Ako sa stanú najlepšími?

Žiadny deň nemá viac ako 24 hodín a váš svadobný deň nebude iný. Preto je potrebné zachytiť všetky dôležité momenty dňa čo najlepšie, ideálne tak, aby vždy vyvolali tie správne spomienky a emócie, ktoré ste počas svadby zažili. Asi najdôležitejšie sú fotografie z obradu, pretože tu nemáte veľký prehľad o dianí za vami a okolo vás a všetko rýchlo ubieha.

Fotografie z obradu – čo zachytiť

Kvalitný fotograf to určite vie, ale nie je na škodu pripomenúť si hlavné body, ktoré určite chcete mať na fotografiách zachytené. Vráťme sa však o niečo ďalej. Niektoré z najkrajších fotografií vznikajú počas príprav na obrad. Počas príprav sa často na svadbe dokončuje výzdoba a občerstvenie, prichádzajú hostia a nevesta je často vyrušená z diania. V tej chvíli sa dá napätie krájať, líčenie a aranžmány sú nekonečné a čas letí. Tieto fotografie určite chcete mať v albume.

Príchod nevesty

Tak a je to tu. Keď sú všetci hostia usadení a ženích a svedkovia sú na mieste, príde nevesta. Hlavným momentom obradu, kedy často dochádza aj k najväčšiemu wow efektu, je, keď hostia a ženích vidia nevestu po prvýkrát v jej šatách. Pre fotografa je to zároveň najťažšia časť svadby, všetko sa odohráva veľmi rýchlo a je toho veľa, čo treba zachytiť. Niekedy sa odporúča mať na obrade ďalšieho fotografa, aby si mohli rozdeliť uhly a prácu. Ak sa vám to podarí skombinovať, môžete sa tešiť na emotívne chvíle so ženíchom, nevestou a všetkými hosťami.

Momentky

Keď stojíte pred všetkými, vidíte len dopredu a počujete zvuky z miesta, kde sú svadobní hostia. V čase obradu ste tu jednoducho len vy, budúci novomanželia. Za vami sa však často odohráva dráma. Plačúce babičky a dedkovia, rodičia detí utekajúci s kričiacimi deťmi a podobne. Aj keď ústredným bodom obradu ste samozrejme vy, tieto momenty by v albume nemali chýbať.

Fotografie z obradu si budete prezerať pri každom výročí svadby. Uistite sa, že stoja za to!

Miesto obradu

Obrad by sa mal vždy konať na čo najkrajšom mieste, ktoré je vo vašej lokalite k dispozícii. K výzdobe miesta konania budete vždy pristupovať rovnako. Kvetinová výzdoba, rôzne vázy alebo len slávnostné brány. Aby ste mali na svoj svadobný deň dokonalé spomienky a tiež fotografie, naše obradné brány sú vždy tak veľké, aby nerušili celkový dojem z obradu. Záleží len na vás, aký tvar sa vám páči a čím svoj obrad ozdobíte.

Aby všetko vyzeralo dokonale, zistite, ako vyzdobiť slavobránu!

Odchod z obradu

Koniec obradu a odchod novomanželov je bezpochyby fotogenický moment. Všetko je uvoľnenejšie, máte to za sebou, a tak v pokoji a tichu kráčate k oltáru uličkou medzi svadobčanmi. Ak po vás budú hádzať ryžu alebo lupienky kvetov, určite vzniknú krásne fotografie, ktoré vám budú tieto chvíle vždy pripomínať.