fbpx

Detský kútik na svadbu: Zábava pre najmenších a pokoj pre dospelých

Ak sa rozhodnete pozvať na svadbu deti, rozhodne by nemal chýbať detský kútik. Ide o miesto, kde si môžu užiť veľa zábavy bez toho, aby pritom rozptyľovali dospelých hostí. Ponúkajú sa rôzne možnosti, ako taký kútik zrealizovať. Prinášame vám pár základných tipov, ktorých je dobré sa držať pri zariaďovaní prostredia pre tých najmenších hostí.

Zábava pre najmenších

Svadba je veľkou udalosťou najmä pre dospelákov, deti ju až tak neocenia. Preto by ste na ne pri organizácii nemali zabúdať – pripravte im aspoň malý detský kútik, kde sa zabavia. Riešenie môže byť jednoduché, napriek tomu efektívne. Ponúka sa pár tipov, s ktorými zariadite perfektný kútik plný zábavy. Práve zábava pre deti by na svadbe nemala chýbať. Ratolesti si vďaka tomu celý deň viac užijú a vy si ušetríte starosti.

Voľba správneho miesta

Výber konkrétneho miesta je veľmi individuálny. Či už sa vaša svadba koná vonku, alebo vnútri, detský kútik by mal byť na mieste, kde naň bude dobre vidieť. Je dôležité, aby bol dobre dostupný deťom aj rodičom. Pritom by ale nemal priamo zasahovať do hlavného diania svadby. Snažte sa ho preto umiestniť s dostatočným odstupom od tanečného parketu a podobných rušných zón.

Prípadne môže niekto z dospelých deti v kútiku strážiť. Je lepšie využiť profesionálne služby, ako nechať niektorého zo svadobčanov strážiť deti. Ak sa rozhodnete pre stráženie, dospelí si môžu udalosť užiť naplno. Deti sa pritom budú skvele baviť.

Vybavenie detského kútika

Je vhodné vytvoriť komfortné prostredie, kde sa deti budú cítiť dobre. Môžete zvoliť rôzne vankúšiky, detské stoličky či taburety a nízke stolíky. Konkrétne vybavenie je potrebné prispôsobiť podľa miesta, ale vždy myslite na to, aby prostredie bolo pohodlné a bezpečné.

S pomocou dekorácií môžete vytvoriť kúzelné prostredie, ktoré si deti zamilujú. Ponúkajú sa rôzne svetielka, balóniky a podobne.

Detský kútik: Aktivity a zábava

V detskom kútiku by rozhodne nemali chýbať hračky. Výber prispôsobte vekovej kategórii malých hostí. Môže ísť o plyšové hračky, rôzne stavebnice, či napríklad omaľovánky a knižky. Výber je skutočne rozmanitý. Hodí sa pridať aj spoločenské hry, či už kartové, alebo doskové. Veľa zábavy ponúkne aj tabuľa na kreslenie a písanie odkazov. Na svadbe vonku sa dajú vymyslieť aj rôzne pohybové aktivity – okrem tanca napríklad skákanie na trampolíne či hry s loptou.

Ak sa na svadbe zúčastňuje viac detí rôzneho veku, potom môžete priestor rozdeliť na menšie zóny. Napríklad pokojnú zónu na čítanie či na tvorenie a inú zónu na hry, tančeky a ďalšie aktivity.

Zriadenie detského kútika na svadbe má mnoho výhod. Deti si užijú veľa zábavy, pričom rodičia si môžu užiť svadobné zážitky. S trochou plánovania a kreativity zvládnete vytvoriť útulný priestor, ktorý si deti zamilujú. Spoľahlivým základom je množstvo hračiek – tie deti dokážu zabaviť na dlhý čas.