fbpx

6 tipov na darček pre novomanželov

Účasť na svadbe je pre väčšinu hostí radostnou udalosťou a sú radi, že môžu stráviť deň plný zábavy a priateľov pri tejto životnej udalosti. Podobne ako pred Vianocami alebo narodeninami však môžu niektorí hostia premýšľať, aký darček pre novomanželov, aby im urobil radosť a ideálne ešte tak, aby si vás pamätali aj dlho po svadbe.

Darček pre novomanželov určite nebude to hlavné, na čo budú potom spomínať. Ale stále ich môžete potešiť a pobaviť, alebo práve naopak. Nižšie sme pre vás pripravili 6 tipov, ktoré vám určite pomôžu.

Spracovatelia potravín, domáci pekári, prikrývky

Považujete tieto darčeky pre novomanželov za dosť riskantné a možno aj nevhodné? Aj pre väčšinu novomanželov. Tieto veľmi obľúbené darčeky z minulých čias, keď manželstvo zvyčajne znamenalo založenie rodiny a spoločný život, môžu byť dnes skôr príťažou.

Ak plánujete novomanželom darovať niečo konkrétne, nezabudnite s nimi najprv prediskutovať, aké sú ich potreby týkajúce sa danej veci, alebo ešte lepšie, vyriešte to nejakým poukazom do novomanželskej pokladničky. Ak sa im totiž váš darček nebude páčiť, počas budúcich návštev sa môžu vyskytnúť nepríjemné situácie, keď sa budú pýtať, kam sa podel ten skvelý darček od vás.

Obálky = darček č. 1 pre novomanželov

Najbežnejší spôsob obdarovania novomanželov má korene v babičkách a dedkoch. Obálka s peniazmi je evergreenom aj na svadbách a je to celkom pochopiteľné. Ak ste už mali svadbu, viete, že to môže byť drahá záležitosť, a preto peniaze v obálke určite potešia. Ak však chcete byť aj v tomto prípade originálni, môžete sa ľahko odlíšiť tým, že darujete peniaze v cudzej mene, napríklad na cestu pre novomanželov.

Alebo môžete darovať aj rôzne poukážky z benefitných programov zameraných na kultúru a podobne. Zaujímavou alternatívou sú aj bitcoiny alebo iné virtuálne meny, ktoré tiež pobavia, a ak sa týmto menám bude dariť, váš dar sa môže výrazne znásobiť.

Maľovanie podľa čísel

Takmer každý má doma obrazy a fotografie, ale nie každý je natoľko zručný, aby svojím maliarskym umením skutočne potešil novomanželov. Ale čo nie je, môže byť. Maľovanie podľa čísel je skvelý spôsob, ako potešiť svojich známych. Ako to funguje? Vyberiete si fotografiu, z ktorej chcete vytvoriť obraz, a potom sa vytvorí predloha, ktorá sa vám doručí a ktorú stačí vymaľovať, vrátane individuálne namiešaných farieb. Taká krajšia a lepšia omaľovánka.

Darčekové balenie

Na českých svadbách je nepísaným pravidlom, že si mladomanželia rozbaľujú svadobné dary v súkromí. Je to určite lepšie pre všetky strany, pretože sa nemusia obávať reakcií spojených s rozbaľovaním darčekov, a rovnako príjemné je to aj pre hostí, pretože nie každý môže darovať niečo fantastické alebo veľkolepé. Náš prvý tip sa týkal kuchynských spotrebičov, ktoré väčšinu novomanželov desia. Ale ak použijete škatuľu z takéhoto produktu a potom v nej skryjete niečo „lepšie“, novomanželia si určite dlho pamätajú svoj dar.

Skúsenosti

Za peniaze si šťastie nekúpite, ale za peniaze si môžete kúpiť zážitky, ktoré vám prinesú šťastie. Ak plánujete darovať jeden spoločný zážitok pre oboch novomanželov, uistite sa, že je to skutočne ich spoločný sen. Ak im darujete zoskok padákom a jeden z nich má panický strach z lietadiel alebo výšok, pravdepodobne im neurobíte úplnú radosť. Zážitky najčastejšie darujú blízki priatelia, ktorí vás dobre poznajú. Preto si nemyslíme, že je problém darovať zážitok len jednému z páru, partner to určite pochopí. Zážitok môžete darovať aj ako darčekový poukaz.

Spoločné dary

Skupinové darčeky sú v niektorých ohľadoch podobné vyššie uvedeným prístrojom alebo zariadeniam. Vždy si buďte stopercentne istí, že novomanželia niečo také naozaj chcú. A buď im takýto darček naozaj pomôže, alebo im urobí nefalšovanú radosť.

Drahšie darčeky sa preto dajú vyriešiť tak, že sa stretnete ako skupina priateľov a darujete novomanželom finančne náročnejší darček. Nezabudnite však na nejakú drobnosť, ktorá novomanželom urobí radosť. Svetýlkov odporúča napríklad ponožky „V páre“, ktoré sú spojené pevným putom, rovnako ako novomanželia.

Alebo môžete pomôcť novomanželom vyzdobiť svadbu a objednať pre nich svetlá na svadbu.