fbpx

Dámsky kútik na svadbu: Príjemné prostredie na relax

Svadba predstavuje udalosť plnú radosti a oslavy. Niekedy však človek zatúži po chvíľke pokoja. Preto sa hodí mať pripravený dámsky kútik – samozrejme, ponúka sa i variant pre pánov a deti. Prinášame vám pár jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť útulný kútik, kde bude panovať pokojnejšia atmosféra.

Pokojné posedenie

Svadba môže byť niekedy trochu hektická, hodí sa preto mať miesto, kde si hostia môžu na chvíľu odpočinúť. Ideálne je mať pripravený dámsky kútik. Malo by ísť o takú oázu pokoja, kde si dámy môžu odpočinúť a načerpať silu na ďalšie zážitky. Nemusí ísť o nič zložitého – stačí príjemné posedenie, kde si môžu v súkromí odpočinúť či naopak, spoznávať nových ľudí a porozprávať sa.

Voľba umiestnenia

Aby bolo možné v kútiku relaxovať, je dôležité nájsť pokojné miesto. Nemali by ste ho však umiestňovať príliš ďaleko od hlavného diania. Dámy určite ocenia výhľad, aby si udržali prehľad. Snažte sa preto vybrať priestor, kde je možné skombinovať pokojnú atmosféru a praktické umiestnenie na dosah.

Ak sa svadba koná vnútri, potom sa ako ideálne miesto ponúka foyer alebo lounge. Prípadne môžete zvoliť oddelenú miestnosť, ak je k dispozícii. Pri vonkajších svadbách sú možnosti rozmanitejšie – záleží iba na vás, kam sa rozhodnete kútik umiestniť. Vždy myslite na to, že by mal byť ľahko bokom, aby nebol príliš rušný, avšak ani príliš ďaleko od centra diania.

Vybavenie dámskeho kútika

Nevyhnutnosťou je rozhodne pohodlné posedenie. Zvoliť môžete stoličky, ale aj kresielka alebo taburety. K tým pridajte pár stolíkov. Dámy dokážu oceniť krásne prostredie, rozhodne preto nezabudnite na dekorácie. Či už ide o sedacie vankúšiky, balóniky alebo svetelný nápis, ktorý zároveň slúži ako praktické označenie kútika. Samozrejme, môžete pridať aj ďalšie drobnosti, ktoré ladia s celkovou témou svadby.

Chýbať by nemal ani alkohol. Skvelou voľbou je víno, klasické aj perlivé. Nezabudnite ale pridať aj nealko a ďalšie liehoviny, aby bolo z čoho vyberať. K tomu môžete pridať aj niečo dobré na zub.

A ak chcete myslieť naozaj na všetko, pridajte aj zrkadlo či rovno toaletný stolík. Vybavte ho aspoň základným mejkapom, ako je púder a maskara.

Aktivity a zábava

Pri výbere aktivít je dobré riadiť sa tým, čo majú hostia radi. Zábavu môžu poskytnúť svadobné noviny aj ďalšie rôzne časopisy. Okrem toho môžete pridať aj jednoduché spoločenské hry – tie pomôžu nadväzovať nové priateľstvá. Hodia sa aj rôzne kreatívne aktivity, napríklad maľovanie či napríklad tanečný kútik, či Instax!.

Pokiaľ by ste radi spríjemnili svadobný deň svojim hosťom, potom by tento kútik rozhodne nemal chýbať. Ide o univerzálny priestor na relaxáciu, zábavu a zoznamovanie sa. Stačí len pár jednoduchých krokov, aby ste vytvorili komfortné prostredie, ktoré dámy rozhodne ocenia.