fbpx

Chill-out zóna na svadbu: Pokojná oáza v rušnom prostredí

Veľká udalosť ako svadba je plná vzrušenia a zážitkov. Niekedy je ich však až príliš a je dobré si na chvíľku vydýchnuť. Na to sa perfektne hodí chill-out zóna. V tej si hostia môžu oddýchnuť, porozprávať sa, ale aj užiť si zábavu.

Pokojná zóna

Svadba môže byť niekedy trochu hlučná a chaotická. Preto sa hodí mať chill-out zónu – tu hostia nájdu pokoj a pohodu. Či už sa chcú len tak na chvíľku uvoľniť, porozprávať sa s priateľmi, spoznať niekoho nového alebo si jednoducho užiť atmosféru výnimočného dňa.

Chill-out zóna by mala predstavovať útulné miesto pre každého. Prípadne môžete vytvoriť dva oddelené kútiky pre mužov a ženy. Napriek tomu sa však hodí mať priestor, kde sa hostia môžu stretávať a konverzovať v pokojnom prostredí. V chill-out zóne si pritom môžu užiť aj zábavu.

Výber umiestnenia

Vzhľadom na to, že by miesto malo slúžiť najmä na odpočinok, malo by byť rozhodne mimo hlavného diania. Teda v dostatočnej vzdialenosti od tanečného parketu či pódia. Zároveň by však zóna mala byť dobre viditeľná, aby ju hostia ľahko našli a pritom stále mali prehľad o tom, čo sa okolo deje. Miesto vyberajte podľa možností lokality – ideálne je nájsť priestor s príjemnou atmosférou.

V interiéri sa hodí zvoliť oddelenú miestnosť, vonku sa potom ponúka napríklad záhrada s výhľadom či tienistý kútik s altánkom.

Vybavenie a dekorácia

V chill-out zóne by rozhodne nemalo chýbať pohodlné posedenie. Perfektnou voľbou sú kresielka a pohovky. Na vytvorenie neformálnejšej atmosféry sa hodia aj sedacie vaky či hojdacie siete. Tie doplňte stolíkmi. Nezabudnite na dekorácie – môžete ich ladiť do rovnakého štýlu ako celú svadbu. O útulnú atmosféru sa postarajú sviečky a lampióny, prípadne girlandy či svetielka.

Zábava a relaxácia

Chill-out zóna je určená najmä na odpočinok. Avšak pridať môžete aj rôzne aktivity, ktoré hostí zabavia. Môžu pri nich nadväzovať nové priateľstvá alebo si jednoducho vychutnávať nové zážitky.

Samozrejme, poteší pohár niečoho dobrého, preto sa hodí vytvoriť malý bar priamo v zóne. Pridať môžete aj menšie občerstvenie. Okrem toho prídu vhod aj jednoduché spoločenské hry, ideálne sú tie kartové. Pokiaľ však chcete hosťom dopriať viac priestoru na zábavu, potom môžete pridať aj tie doskové.

A ak máte k dispozícii dostatok priestoru, môžete vytvoriť rôzne tematické kútiky podľa vybraných aktivít. Ponúka sa napríklad kútik na čítanie, rozprávanie, ale aj na maľovanie. Rozhodne by nemala chýbať svadobná kniha hostí, kam sa svadobčania môžu podpísať. Ak niekde blízko necháte aj polaroid, môžu si užiť zábavné fotenie momentiek a tie potom pridať do knihy. Alebo neďaleko zriaďte rovno celý fotokútik.

Možnosti zábavy sú v podstate neobmedzené, záleží teda iba na vás, čo si vyberiete. Konkrétne riešenie vyberajte podľa zloženia hostí. Tieto tipy sú univerzálne, vďaka nim vytvoríte komfortný priestor pre svojich hostí.