fbpx

Cena svadobnej torty

Ako to už tak býva, svadobná torta je jedna z hlavných vecí, ktoré nesmú na žiadnej svadbe chýbať. Je to tradícia už po mnoho rokov. Každá nevesta preto chce, aby bola práve tá jej torta najkrajšia, od čoho sa, samozrejme, odvíja aj cena svadobnej torty, ktorá sa mnohokrát môže vyšplhať do závratných výšin. Ako tento výdavok ovplyvniť?

Cena svadobnej torty? Urobte si prieskum

Zistite, aká je priemerná cena svadobnej torty vo vašej oblasti. Tento výskum vám pomôže prísť s realistickým rozpočtom. Väčšina pekární uvedie na svojom webe iba poplatok za základ torty. Je potrebné si uvedomiť, že dekorácie, na ktorých sa dohovoríte, túto cenu zvýšia. Skúste tiež rozoslať fotku torty, ktorú by ste si priali, do niekoľkých pekární či cukrární a nechajte si od nich vypracovať cenovú ponuku.

Dohodnite si rozpočet

Vždy sa vopred informujte o tom, koľko bude vaša svadobná torta (aspoň približne) stáť. Väčšina párov totiž dopredu rozpočet na svoju tortu nepozná a potom im môžu vypadnúť oči z jamiek, keď uvidí tú cenovku. Dohodnite sa spoločne s cukrárkou na určitom limite, do ktorého sa zmestí s nákupom potravín a určí si cenu za prácu.

Čím viac bude mať cukrárka práce, tým drahšia bude, samozrejme, aj vaša torta. Premýšľajte teda, či budete chcieť ručne tvarovaný marcipán s kvetmi, alebo dáte prednosť tým vopred pripraveným. Veď napokon, kto z hostí bude skúmať, koľko okvetných lístkov má ich kúsok torty? Skôr ich predsa bude zaujímať, ako chutí.

Moderné cupcakes

Jednoduché veže z cupcakes sú cenovo najdostupnejšou voľbou, pretože ušetríte nielen na poplatkoch za zdobenie, ale aj za úsilie na rezanie a podávanie torty. Tieto dobroty sú už porciované, a tak môžu byť jednoducho rozdané hosťom. To však neznamená, že musíte obetovať svadobnú tortu úplne. Väčšina neviest si stále objednáva malú tortu ako najvyššie poschodie pre svoje cupcakové veže. Obľúbenou voľbou je tiež zmrzlina na svadbu. Cupcake sa tiež lepšie konzumuje a hostia sa nemusia tak zašpiniť, ich dresscode teda nemusí utrpieť!

Na levanduľovej svadbe jednoducho musíte mať fialové makrónky!

Čo rozhodne nerobiť, aby ste za tortu ušetrili?

Určite budete hľadať aj ďalšie alternatívy, ako ušetriť na svadobných výdavkoch. Avšak ak vám napadne niečo z nasledujúceho zoznamu, radšej na to rýchlo zabudnite!

Piecť si tortu samostatne

Áno, každý chce pred svadbou ušetriť, ale musíte si priznať, že máte tiež svoje limity. Ak teda nie ste profesionálnym cukrárom, do svadobnej torty sa rozhodne nepúšťajte. Toto nejde len tak si „naštudovať“. Musíte mať nielen skúsenosti, ale aj špeciálne vybavenie, minimálne na zdobenie torty. Keď sa do toho predsa len pustíte, môžete ľutovať, že na poslednú chvíľu nezoženiete profesionála, a tak budete musieť podávať tú vlastnú tortu, ktorá sa práve nemusela podariť. To bude pekná trápnosť. Cena svadobnej torty je teda v tomto prípade dôležitým výdavkom.

Žiadať o zľavu

Ak si vyberiete cukráreň, dohovoríte sa na určitej torte – a hneď budete chcieť zľavu. Môžete sa spoľahnúť, že tým cukrára hneď zo začiatku demotivujete. Skôr sa s ním snažte dohovoriť, ako sa dá na svadobnej torte ušetriť, určite pre vás bude mať nejaké tipy. Určite vám bude môcť ponúknuť rôzne alternatívy.

Korkovné môže byť ďalším spôsobom, ako ušetriť peniaze na svadbe!

Vyzdvihnutie torty svojpomocne

Využite možnosti, že vám cukrár či pekár dovezie tortu priamo na vašu svadbu, pretože v momente, keď si tortu prevezmete, už za všetko, čo sa s ňou stane, preberáte zodpovednosť vy. Nikdy neviete, čo sa po ceste stane. Stačí malý výmoľ na ceste – a máte po torte. A tie starosti na poslednú chvíľu vám naozaj neprajeme. Radšej si priplaťte za doručenie a buďte v pokoji.

Cena svadobnej torty sa nemusí vyšplhať do rapídnych výšin a stále si na nej môžete skvele pochutnať. Po jej rozkrojení môžete aj pre hostí pripraviť hry na svadobnú hostinu! Užite si to!