fbpx

Boho dekorácie na svadbu

Hľadáte inšpiráciu pre svoj svadobný deň? Bohémsky štýl, skrátene „boho“, sa v posledných rokoch stal veľmi populárnym. Vyznačuje sa originalitou, slobodným duchom a farebnosťou. Ak vás tento prístup oslovil, tu je niekoľko tipov, aké boho dekorácie môžete použiť na svojej svadbe.

Boho štýl

Bohémsky alebo boho štýl sa zrodil vo francúzskej slobodomyseľnej generácii v 19. storočí. Možno ho opísať ako kombináciu štýlov hippies, etno a gypsy so silným dôrazom na spojenie s prírodou. Vyznačuje sa pastelovými farbami a prírodnými dekoratívnymi prvkami. Ak chcete svadbu v štýle boho, musíte predovšetkým čo najviac využiť bohémske vnútro. Boho štýl je určený hlavne pre tých, ktorí si cenia svoju nespútanosť a neboja sa byť iní.

Svadba v štýle boho a kde ju zorganizovať?

Keďže jednou z hlavných charakteristík bohémskej svadby je osobnosť, výber miesta, kde sa bude konať, by mal odrážať predovšetkým vašu osobnosť a záľuby. Boho štýl je zároveň úzko spätý s prírodou, takže si môžete vybrať prakticky akékoľvek svoje obľúbené vonkajšie miesto. Samozrejme však nezabudnite na možné nepriaznivé počasie a upozornite svadobných hostí na podmienky, v ktorých sa budú nachádzať.

Boho dekorácie dokonale zapadajú medzi ostatné prírodné dekorácie!

boho svadba

Oblečenie na boho svadbu?

Boho svadobné šaty sa vyznačujú jednoduchosťou a ľahkosťou. Žiadne obmedzujúce korzety. Žiadne rezy, ktoré vám neumožňujú správne sa pohybovať. Uprednostňujte prírodné materiály a jemné, ženské ozdoby. Ideálna je čipka. Nepohodlné podpätky si môžete odpustiť a obuť si pohodlné sandále. Líčenie boho nevesty je prirodzené, jemné a účes nie je žiadna zložitá konštrukcia ani sto spôn zviazaných drdolom. Zvoľte radšej rozpustiť vlasy ozdobené živými kvetmi.

Jednoduché svadobné účesy sú skvelé na uvoľnené svadby!

Ženích sa tiež nemusí trápiť s kravatou alebo sakom. Vďaka pohodliu a prirodzenosti boho štýlu sa môže ľahko vydať v plandavej košeli a ľanových nohaviciach. Môže mať dokonca vyhrnuté rukávy a nohavice. Niekedy si snúbenci na boho svadbe povedia svoje „áno“ dokonca bosí.

Boho svadobné kytice

Boho svadobná kytica by mala byť originálna, prirodzená a vyjadrovať vašu osobnosť. Môžete ho vytvoriť s obľúbenými kvetmi a pokojne pridať aj neobvyklé prvky. Možno obilné klasy alebo obľúbené bylinky. Samozrejme, môžete si ho dať navrhnúť profesionálom, ale je lepšie, ak si ho nevesta zostaví sama.

boho kytica

Boho svadobné dekorácie

Opäť platí pravidlo osobnosti a jedinečnosti. A puto s prírodou. Na boho svadbe nemôže chýbať veľké množstvo živých kvetov. Môžete ich doplniť ďalšími prírodnými dekoráciami, ako sú rôzne bobule, ovocie alebo klasy. Vašej predstavivosti sa medze nekladú. Vyberte si prírodné materiály; na menovky na svadobnom stole môžete použiť drevo alebo dokonca kamienky.

Lesná svadba je pre boho styl ako štvorená.

Svetelné dekorácie budú po zotmení pôsobiť nádherne bohémsky a romanticky. Používajte lampáše, sviečky, svetelné reťaze alebo nápisy. Svadobná torta boho vyzerá dobre s jednoduchosťou a prírodnými ovocnými dekoráciami.

Pravý bohém je nezávislý, nespútaný, miluje život a prírodu a verí v lásku. Ak sa stotožňujete s týmto postojom a príliš sa nestaráte o to, „čo povedia ľudia“, štýl boho je pre vašu svadbu ideálnou voľbou.