fbpx

Akčná rozlúčka so slobodou: Ako ju naplánovať?

K predsvadobným rituálom patrí, samozrejme, aj rozlúčka so slobodou. Už dávno neplatí, že sa to týka len ženíchov, a aj formy rozlúčky sú čoraz rozmanitejšie. Ak plánujete rozlúčku so slobodou pre priateľa alebo priateľku, ktorí majú radi akciu, prekvapenia a originálne nápady, pravdepodobne tušíte, že striptíz a hektolitre alkoholu ich neuspokoja. Pre takéto prípady vám prinášame niekoľko tipov, ako môže vyzerať skutočne akčná rozlúčka so slobodou.

Úniková hra

V súčasnosti sú veľmi populárne rôzne skupinové únikové hry. Na internete ich nájdete mnoho s rôznymi témami. Alebo si môžete naplánovať vlastnú „bojovú hru“ s humornými výzvami zameranými na vstup do manželstva. Napríklad nevesta si môže na figuríne precvičiť „aranžovanie“ s valčekom, ženích môže načas umyť riad a podobne. Predstavivosti sa medze nekladú.

Lasergame alebo paintball

S humorným úvodom, že manželstvo je boj, môžete vziať ženícha alebo nevestu na „tréning“. Návštevu lasergame alebo paintballovej hry možno napríklad spestriť kostýmami; jeden z protihráčov môže stelesniť svokru; nevesta sa môže zúčastniť v svadobných šatách (samozrejme, nie v tých pravých na veľký deň, ale v takých, ktoré sa môžu zašpiniť a inak poškodiť). Buďte kreatívni a zábava je zaručená.

Adrenalínová horúčka

Pre skutočných milovníkov adrenalínu môžete do rozlúčky so slobodou zakomponovať napríklad bungee jumping, tandemový zoskok padákom alebo iné adrenalínové zážitky pre odvážlivcov. O niečo menej dramatickou možnosťou je let teplovzdušným balónom, ktorého sa môže zúčastniť väčší počet ľudí spolu s nevestou alebo ženíchom.

Pozor len na to, že plánovanie letu je komplikované a často dochádza k odkladom kvôli počasiu. Vo všeobecnosti, pokiaľ ide o adrenalínové zážitky, skúste si zapamätať, čo by nevesta alebo ženích chceli vyskúšať. Zároveň si však dávajte pozor, aby ste niekoho tesne pred svadbou nezranili.

Akčná rozlúčka so slobodou na lodi

Ak sa svadba bude konať v príhodnom ročnom období, môžete naplánovať párty loď. A pred začatím pitia zaraďte do programu rôzne vodné športy. Vyskúšajte napríklad v súčasnosti populárny paddleboarding, flyboarding alebo jetsurfing. Aj tu môžete šport okoreniť svadobnou témou. Zaujímalo by ma, či sa ženích dokáže držať na paddleboarde so škrtidlom okolo krku alebo či nevesta dokáže pri flyboardingu udrieť kyticou do gumového člna?

Kempovanie v prírode

Milovníci prírody si môžu naplánovať víkend niekde v prírode. Spanie v stane, táborák, dobrodružná túra na vrchol hory alebo lezenie na neďalekú skalu. Nezabúdajte však na bezpečnosť, čo platí pre všetky plány na rozlúčku so slobodou. Zážitok má byť silný, ale nevesta alebo ženích vám pravdepodobne nepoďakujú, ak budú stáť pri oltári so sadrou.

Samozrejme, program rozlúčky so slobodou naplánujte podľa záujmov nevesty alebo ženícha a jeho alebo jej povahy; nie každá rozlúčka so slobodou musí byť plná akcie. Môžete ich trochu „znervózniť“, prekvapenia sa predsa očakávajú. Každý by mal mať zo svojej rozlúčky so slobodou silné zážitky a originálne spomienky, ale nie traumu. Ak sa rozhodnete pre akčnú rozlúčku so slobodou, často kombinujte popoludňajší program s večerným stretnutím s rozdávaním darčekov… no a s nejakým tým alkoholom.